İzmir son dakika haberi: İzmir'de yangın! Karşıyaka, Çiğli bölgesinden yangın dumanları yükseliyor

İzmir'de son dakika yangın haberi... İzmir'in Ulukent bölgesinde yangın çıktı. Yangından çıkan siyah dumanlar Karşıyaka, Çiğli Bölgesini de kapladı. İzmir'in bir çok bölgesinden görünen dumanlar korkuya neden oldu. İZMİR'in Menemen ilçesine bağlı Ulukent yakınlarındaki bir plastik fabrikasında yangın çıktı. Bugün saat 13.30 sıralarında, Menemen'e bağlı Ulukent yakınlarındaki bir plastik fabrikasında yangın çıktı. Yangın nedeniyle gözyüzüne yükselen siyah dumanlar, İzmir'in birçok yerinden görüldü. Fabrikaya çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi, söndürme çalışmaları devam ediyor.

İzmir 11.08.2018, 13:32 11.08.2018, 19:06
İzmir son dakika haberi: İzmir'de yangın! Karşıyaka, Çiğli bölgesinden yangın dumanları yükseliyor

İzmir'de son dakika yangın haberi... İzmir'in Ulukent bölgesinde yangın çıktı. Yangından çıkan siyah dumanlar Karşıyaka, Çiğli Bölgesini de kapladı. İzmir'in bir çok bölgesinden görünen dumanlar korkuya neden oldu. İZMİR'in Menemen ilçesine bağlı Ulukent yakınlarındaki bir plastik fabrikasında yangın çıktı.

Bugün saat 13.30 sıralarında, Menemen'e bağlı Ulukent yakınlarındaki bir plastik fabrikasında yangın çıktı. Yangın nedeniyle gözyüzüne yükselen siyah dumanlar, İzmir'in birçok yerinden görüldü. Fabrikaya çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi, söndürme çalışmaları devam ediyor.

İzmir’in Çiğli ilçesinde, iddialara göre Ulukent Sanayi Sitesinin otluk alanında çıkan yangın plastik fabrikasına sıçradı. Onlarca itfaiye ekibi ve 10 itfaiye aracı alevleri söndürmek için canla ve başla mücadele verdi. 2 kişinin dumandan etkilendiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre yangın, öğleden sonra Çiğli ilçesindeki Ulukent Sanayi Sitesinin otluk alanında çıktı. Yangın ardından da plastik fabrikasının deposuna sıçradı. Malzemelerin plastik olması sebebiyle yangın bir anda büyüdü ve bölgeye onlarca itfaiye ekibi ve ambulanslar sevk edildi. Alevler daha sonrada fabrikayı sardı. Hafta sonu olması sebebiyle fabrikada çalışanların bulunmadığı öğrenilirken, fabrika yetkilileri de bölgeye geldi. Olay yerine gelen 10 itfaiye aracı ve itfaiye personelleri hemen yangına müdahale etti.

Alevler kilometrelerce uzaktan görüldü

Öte yandan, Çiğli ilçesinde çıkan yangın kilometrelerce uzaklıktan bile rahatlıkla görüldü. Alevler metrelerce yüksekliğe ulaşırken, itfaiye ekipleri canla başla müdahale ile yangını kontrol altına alabilmek için dakikalarca çaba sarf etti. Yoğun müdahaleyle yangın güçlükle kontrol altına alınabildi.

Yangında büyük maddi hasar oluştu. Yangının dehşeti de yine söndürüldükten sonra ortaya çıktı. Yangınla ilgili soruşturma başlatılırken, fabrikada soğutma çalışmaları devam ediyor.

Yorumlar (1)
Ulukent 1 yıl önce
Onlar itfaiye sağlık ekipleri dedikleride 4 itfaiye 1ambulans
Vardı işiniz gücünüz yalan dolan iki fabrika tutuştu ikişer itfayiye
Oda buradaki çalışanlar olmasaydı iki fabrikada kül olmuştu
33°
açık