16 Temmuz 2017 Pazar 13:30
İzmir sıcağına 'yağmur' molası

İşte İzmir Valiliği'nin internet sitesinden yapılan açıklama;

Bölgemiz (İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Manisa ve Aydın) önümüzdeki hafta başında Doğu Avrupa üzerinden gelecek serin ve yağışlı hava kütlesinin etkisine girecek. Bu sebeple;

banner505
Pazartesi ve Salı günü bölgemizin kuzeyinin (Çanakkale ve Balıkesir il geneli ile İzmir ve Manisa'nın kuzey ilçeleri) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği; yağışların Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir.

Hava sıcaklığının haftasonu azalma trendine girerek önümüzdeki hafta başında mevsim ortalamalarının bölgemizin kuzeyinde 3 ila 6, güneyinde ise 2 ila 4 °C altına düşeceği beklenmektedir.

Rüzgarın önümüzdeki hafta boyunca kuzey (Yıldız) ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden genel olarak kuvvetli, bölgenin kuzey ve batısında yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.

Hafta başında Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı beklenen yağışlarla ilgili olarak ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları; Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı meteorolojik uyarı ve raporları takip etmeleri önem arz etmektedir.