İzmir sıcağına 'yağmur' molası

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre İzmir ve çevre illeri, hafta başında Doğu Avrupa üzerinden gelecek serin ve yağışlı hava kütlesinin etkisine girecek.

İzmir sıcağına 'yağmur' molası

İşte İzmir Valiliği'nin internet sitesinden yapılan açıklama;

Bölgemiz (İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Manisa ve Aydın) önümüzdeki hafta başında Doğu Avrupa üzerinden gelecek serin ve yağışlı hava kütlesinin etkisine girecek. Bu sebeple;

Pazartesi ve Salı günü bölgemizin kuzeyinin (Çanakkale ve Balıkesir il geneli ile İzmir ve Manisa'nın kuzey ilçeleri) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği; yağışların Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir.

Hava sıcaklığının haftasonu azalma trendine girerek önümüzdeki hafta başında mevsim ortalamalarının bölgemizin kuzeyinde 3 ila 6, güneyinde ise 2 ila 4 °C altına düşeceği beklenmektedir.

Rüzgarın önümüzdeki hafta boyunca kuzey (Yıldız) ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden genel olarak kuvvetli, bölgenin kuzey ve batısında yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.

Hafta başında Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı beklenen yağışlarla ilgili olarak ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları; Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı meteorolojik uyarı ve raporları takip etmeleri önem arz etmektedir.

YORUM EKLE