İzmir seçim startını verdi!

AK Parti İzmir İl Teşkilat Başkanı Kemerli, “24 Haziran Genel seçim sonuçlarını teşkilat başkanlarımızla değerlendirdik. Şimdi hiç durmadan Yerel seçimler için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 2019 hedeflerimiz için şahlanış olacak. Durmak yok yola devam diyoruz” açıklamasında bulundu.

İzmir seçim startını verdi!

AK Parti, 24 Haziran seçimlerinin geride kalmasının ardından rotayı 2019 yılında yapılması planlanan yerel seçimlere çevirdi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın düğmeye basmasıyla birlikte yerel seçim takvimi işlemeye başlayacak.
Hürriyet’in haberine göre; mevcut 884 belediyenin yanı sıra tüm Türkiye genelinde bu sayıyı daha da artırmayı hedefleyen AK Parti’de yerel seçim çalışmaları da başladı.

AK Parti için kritik önem taşıyan illere özel çalışma yapılacak

İlk olarak 24 Haziran sonuçlarına göre kazanılan ve kaybedilen yerler dikkate alınarak yerel seçim stratejisi ortaya konulacak. Bu çerçevede sahadan gelen raporlar doğrultusunda belediye başkan adaylarının sonbahardan itibaren netleştirilmesi bekleniyor. Adaylar belirlenirken ilk olarak icraat karnelerine bakılacak. Buna göre, mevcut başkanların icraatları, halkın memnuniyet oranı, projelerin beklentileri ne kadar karşıladığı, başkanların vatandaşa yakınlığı ve şikayetler belirlenecek. Teşkilat, sahadan gelen bilgileri raporlaştırarak il ve bölge düzeyinde aday adayları belirlenecek. Genel Merkez ile Yerel Yönetim Politikaları Kurulu ise AK Parti için kritik önem taşıyan illere özel çalışma yapacak.

“Metal yorgunluğu” nedeniyle yeni başkanların atandığı İstanbul ve Ankara’da eski ve yeni dönem karşılaştırması yapılacak. Buna göre mevcut başkanlarla yola devam edilebileceği de belirtiliyor.

İzmir'de Teşkilat Başkanı Kemerli'den zirve

Genel merkezde yaşanan gelişmeyle birlikte İzmir İl Teşkilatı’nda da hareketlilik başladı. AK Parti İzmir İl Teşkilat Başkanı Tanfer Kemerli, 30 ilçede görev yapan teşkilat başkanlarıyla bir toplantı düzenledi. Kemerli yaptığı açıklamada, “24 Haziran Genel seçim sonuçlarını teşkilat başkanlarımızla değerlendirdik. Şimdi hiç durmadan Yerel seçimler için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 2019 hedeflerimiz için yeni bir diriliş, yeni bir şahlanışla o her zaman parolamız, her zaman ilkemiz olmuş o güzel cümlemizi, bir kez daha azimle, aşkla, inançla söylüyoruz; durmak yok yola devam” dedi.

YORUM EKLE