İzmir Özel Çamlaraltı Fen Lisesi Eğitime Başlıyor

Eğitim sektöründe 64 yılı geride bırakan İzmir Özel Çamlaraltı Koleji'nin, 2018 - 2019 eğitim ve öğretim yılında Fen Lisesi açma kararı büyük yankı uyandırdı. Bilim alanında hedeflerini yüksek tuttuklarını ve bu doğrultuda yeni dönemde fen lisesi açarak atılım yaptıklarını kaydeden Çamlaraltı Koleji Genel Müdürü Gülçağ Gencer, şu bilgileri verdi...

İzmir Özel Çamlaraltı Fen Lisesi Eğitime Başlıyor

Bu gelişmeyle birlikte, 1981 yılında Türkiye'de Anadolu Lisesi statüsüne geçen ilk dört özel okuldan biri konumundaki Çamlaraltı Koleji, ana sınıfından Anadolu lisesine dek süren eğitim zincirinin halkalarına Eylül 2018'de Fen lisesini de eklemiş olacak.

Bugüne kadar pek çok bilimsel proje hazırlayan, yurtiçi ve yurtdışında dereceler elde eden Çamlaraltı Koleji, yeni açılacak Fen lisesiyle hedeflerini daha da büyütmeyi amaçlıyor.

ÇAĞIN İHTİYAÇ DUYDUĞU İNSAN GÜCÜ

Kurucu merhum Mehmet Ali Sertatıl'ın ardından üçüncü kuşak yöneticilerin bayrağı devraldığı Çamlaraltı Koleji, gelişen ve değişen çağa ayak uydurma, geleceğin bilim insanlarını yetiştirme, teknolojiyi yakından takip etme, soran, sorulayan ve araştıran bireyleri geleceğe hazırlama hedefiyle yeni eğitim döneminde fen lisesi öğrencilerini kucaklayacak.

YENİ BAŞARILARA İMZA ATACAK

Bilim alanında hedeflerini yüksek tuttuklarını ve bu doğrultuda yeni dönemde fen lisesi açarak atılım yaptıklarını kaydeden İzmir Özel Çamlaraltı Koleji Genel Müdürü Gülçağ Gencer, şu bilgileri verdi:

“Deneyimli ve seçkin eğitim kadromuzla yeni dönemde Anadolu lisemizin yanında fen lisemizle de öğrencilerimizin istek ve beklentilerini karşılamaya hazırız. Bilim alanında bugüne kadar yaptığımız projeler, katıldığımız yarışmalar ve elde ettiğimiz dereceleri, daha kapsamlı bir eğitim sürecinden geçecek öğrencilerimizi ileriye taşımayı hedefliyoruz. 2018-2019 ders yılında ailemize katılacak aydınlık, pırıl pırıl öğrencileri karşılamak için heyecanlanıyoruz. Her dalda adından sıkça ve büyük başarılarla söz ettiren öğrencilerimizin, fen lisesiyle de yeni başarılara imza atacağına inanıyoruz”

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2018, 13:01
YORUM EKLE