İzmir Merkezli geniş çaplı FETÖ operasyonu! Onlarca kişi gözaltına alındı

Merkezi İzmir olan pek çok ilde geniş çaplı FETÖ operasyonu düzenlendi. Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik düzenlenen operasyon kapsamında 65 kişiye gözaltı kararı çıktı. Detaylar haberimizde...

İzmir 09.04.2019, 11:11 09.04.2019, 11:41
İzmir Merkezli geniş çaplı FETÖ operasyonu! Onlarca kişi gözaltına alındı

Merkezi İzmir olan pek çok ilde geniş çaplı FETÖ operasyonu düzenlendi. Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik düzenlenen operasyon kapsamında 65 kişiye gözaltı kararı çıktı.

Pek çok ilde gözaltı kararı

İzmir merkezli 13 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yapılanmasına yönelik soruşturmada, muvazzafların da aralarında yer aldığı 41 zanlı hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. 

Yakalama kararı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün TSK'deki yapılanmasına yönelik "mahrem imamlarca" ankesör ya da büfeden arandığı belirlenen 29'u muvazzaf 41 şüpheli hakkında yakalama kararı verdi.

İşte operasyon yapılan iller

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, İzmir, İstanbul, Ankara, Adana, Eskişehir, Balıkesir, Kocaeli, Konya, Kayseri, Erzurum, Ardahan, Manisa ve Aydın'da eş zamanlı operasyon düzenledi.

Öte yandan kentte örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı iddia edilen 25 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Hakkında yakalama kararı çıkarılanlar arasında özel bir üniversitede çalışan akademisyenler de var.

İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğü ekipleri, zanlıların yakalanması için operasyon başlattı.

Şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma sürüyor.

Yorumlar (0)
24°
açık