banner123

İzmir Menemen ilçesinde fayton kullanımı yasaklandı

İzmir Menemen'de fayton kullanımı yasaklandı. Daha önce pek çok il ve ilçede uygulamaya konulan yasak çerçevesinde atların sağlığını ön plana alan işlem sonrası Menemen ilçesinde de yasak uygulandı. İşte detaylar...

İzmir 18.06.2019, 14:11
İzmir Menemen ilçesinde fayton kullanımı yasaklandı

Hayvan severler tarafından tepkiyle karşılanan fayton kullanımına ilişkin İzmir'in Menemen ilçesinde de fayton kullanımı yasaklandı.

MENEMEN BELEDİYESİ'NDEN ANLAMLI KARAR

Fayton kullanımı ile atlara eziyet edildiği ve fayton olarak kullanılamayan atların ölüme terkedildiği haberlerinin ardından geçtiğimiz günlerde bir çok il ve ilçe belediyesinin aldığı kararla fayton kullanımı yasaklanmıştı. Bu yasağın uygulandığı ilçelere Menemen de eklendi.

AKSOY SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, ilçede fayton kullanımının yasaklandığını duyurdu. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un sosyal medya hesabından duyuruğu kararda, "5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında hayvanların rahat yaşamalarını ve onlara karşı oluşacak her türlü kötü muameleyi engellemek için; ilçemiz genelinde fayton kullanımı yasaklanmıştır" ifadesi yer aldı.

Yorumlar (0)