İzmir Menemen'de hayvan vahşeti! Köpeğin omurgasına kürekle burup felç ettiler

İzmir'de bunu yapan insan olamaz dedirtecek bir gelişme yaşandı! Menemen'de gerçekleşen olayda sokak köpeğinin sırtına kürekle vurarak felç ettiler. Zavallı hayvanın omurgası kırıldı. Detaylar haberimizde...

İzmir 05.04.2019, 09:06
İzmir Menemen'de hayvan vahşeti! Köpeğin omurgasına kürekle burup felç ettiler

İzmir'de bunu yapan insan olamaz dedirtecek bir gelişme yaşandı! Menemen'de gerçekleşen olayda sokak köpeğinin sırtına kürekle vurarak felç ettiler. Zavallı hayvanın omurgası kırıldı. İşte detaylar...

Omurgasına vicdansızca kürekle vurdular

İzmir’in Menemen ilçesinde mahalle sakinleri tarafından bakılan sokak köpeği, omurgasına kürekle vurularak kırılması sonucu felç kaldı. Tedavi işlemlerini başlayan köpeğin tekrar yürümesinin mümkün olmadığı belirtildi.

O köpek felç kaldı

İzmir'in Menemen ilçesinde bulunan Seyrek Mahallesi yakınlarında bölge sakinleri, baktıkları sokak köpeklerinden birinin omurgasının kırılmış olduğunu ve kafatasına darbe aldığını fark etti. Bunun üzerine Hayvanlar İçin Projeler Derneği (HİPDER) ile iletişime geçen hayvanseverler, çekilen röntgenler sonucu 1,5 yaşındaki köpeğin omurgasına kürekle vurularak felç bırakıldığını öğrendi.

Hayatına bu şekilde devam etmek zorunda

Şiddet mağduru köpeğin tedavi edilmesi için mücadele eden HİPDER üyeleri, veterinerlerden ameliyatın çok pahalı olduğunu ve ameliyat gerçekleşmezse hayatına bu şekilde devam etmek zorunda kalabileceği bilgisini aldı.

Sokakta felç bir halde yaşayamayacağını söyleyen dernek üyeleri, köpeğin sahiplendirilmesi için çağrıda bulundu.

Son birkaç gündür benzeri 5- 6 olayla karşılaştıklarını söyleyen HİPDER Başkanı Funda Bonomo, köpeğe gerekli tedavilerin uygulandığını fakat omurgasındaki sinirlerin tümünün ezildiğini, bu şekilde ancak sahiplenirse iyi bir hayatı olabileceğini belirterek, hayvanseverlere çağrıda bulundu.

Yorumlar (0)