İzmir Konak Üçyol’da mahalle kayıyor. Altıntaş Mahallesinde yol kaymaya başladı.

İzmir Konak ilçesinde Üçyol’daki Altıntaş Mahallesi felakete doğru gidiyor. İki sene önce bina yapımı için açılan temelin kapatılmaması nedeniyle yol kaymaya başladı. Çevresinde bulunan Binalarda yıkılma tehlikesi var.

İzmir Konak Üçyol’da mahalle kayıyor. Altıntaş Mahallesinde yol kaymaya başladı.

İzmir'in Konak ilçesi Üçyol'daki Altıntaş Mahallesi 552. Sokak ve çevresinde iki sene önce yapımına başlanan ama tamamlanmayan bina için açılan temel, mahalleyi felakete sürüklüyor.

Yeraltı sularının yoğun ve rakımın yüksek olduğu mahallede yol kaymaya başladı. Binayı yapan şirketin yetkililerine ulaşamadıklarını söyleyen mahalleli, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin de ilgisiz kalmasından yakındı.

GELEN GİDEN OLMADI

Bütün yetkilileri defalarca aradıklarını söyleyen vatandaşlar, "Müteahhit binayı bitireceğini söylüyor ama iki yıldır hareket yok. Bir ay önce de Büyükşehir Belediyesi'ne haber verdik. Zabıtalar kontrol etti fakat hiçbir şey yapılmadı. Can ve mal kaybı yaşanmasından korkuyoruz" dedi.

Çocukların ve mahalleden geçen arabaların binanın temeline düşme tehlikesi yaşadığını dile getiren vatandaşlar, Geçtiğimiz gece biri düşmekten son anda kurtuldu. bir facia yaşanmasını mı bekliyorlar?" diye konuştu.

ALINAN ÖNLEM KOMİK

İnşaat şirketinin koyduğu saç bariyerlerin rüzgardan yıkıldığını ve bölgede ciddi önlem alınmasını istediklerini söyleyen vatandaşlar, "Her gün eve girerken korku duyuyoruz. Gece en ufak bir ses duyduğumuzda yerimizden sıçrıyoruz. Kimsenin canına ve malına zarar gelmeden sorunumuza çare bulunsun istiyoruz" diyerek mağduriyetlerini dile getirdiler.

DİĞER SOKAKLAR DA TOZ DUMAN İÇİNDE

Altınbaş Mahallesi'nin diğer sokaklarının da inşaatlardan muzdarip olduğu görülürken, vatandaşlar merdivenlerin yıkılmasından kaynaklı kazaların yaşandığını, astım hastalarının kötü etkilendiğini ve sokakta yaşayan canlıların telef olduğunu belirtti. Çevre sakinleri, "Bir an önce sorunumuzun çözülmesi gerekiyor. Evlerin içi toz duman. Pencerelerimizi açamıyoruz" dediler.

MERT ALPDÜNDAR/Yeniasır

YORUM EKLE