İzmir Konak'ta feci trafik kazası! Yaralılar var

İzmir'de trafik kazası az daha can alıyordu. Konak ilçesi Göztepe taraflarında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi civarında gerçekleşen kazada, kırmızı ışık ihlali yaptığı öne sürülen bir araç yolda seyir halinde yürüyen 3 yayaya çarptı. Olayda yayalar yaralandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe ise konuya ilişkin İzmirli vatandaşları uyardı. İşte detaylar...

İzmir Konak'ta feci trafik kazası! Yaralılar var

İzmir'in Konak ilçesinde, kırmızı ışık ihlali yaptığı iddia edilen bir sürücünün kullandığı otomobil, kaldırımda yürüyen 3 kişi çarptı. Yaralanan 3 kişi hastanede tedavi altına alındı. 

KIRMIZI IŞIK İHLALİ CAN ALIYORDU

Kaza, Göztepe semti Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) yakınında akşam saatlerinde meydana geldi. Balçova istikametinden Konak yönüne seyir halinde olan bir otomobil, iddiaya göre kırmızı ışık ihlali yaptı. Bu sırada, Konak yönünden gelen başka bir otomobil dönüş yapmaya çalışınca, karşı yönden gelen otomobil sürücüsü ani manevra yaparak kaldırıma ilerledi. Direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü kaldırımda yürüyen 3 vatandaşa çarptı. Kaza sonucu 3 kişi yaralandı. 

BUĞRA GÖKÇE'DEN KONUYA İLİŞKİN AÇIKLAMA GELDİ

Kazayı sosyal paylaşım sitesinde paylaşım yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe, Kırmızı ışığa uymayan sürücü önce tramvay yoluna sonra kaldırıma girerek 3 yayanın yaralanmasına sebep oldu. Çok üzgünüz. Yaralılarımız hastaneye kaldırılıyor. Sayın sürücüler, lütfen trafik işaretlerine uyalım. Hız yapmayalım! ifadesine yer verdi.
Öte yandan, kazada yaralanan 3 kişinin hastanede tedavi altına alındığını, hayati tehlikelerinin bulunmadığını dile getiren Gökçe, görüntüleri İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edeceklerini, resmi işlemlerin de süreceğini ifade etti.

Gökçe, kaza nedeniyle tramvay seferlerinin 38 dakika aksadığını da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE