İzmir Koleji Rekora Koşuyor

Eğitime Başladığı İlk Yılında Akademik, Sportif Ve Sosyal Projelerdeki Başarılarla Ön Plana Çıkan Özel İzmir Koleji Yoğun İlgi Görüyor.

İzmir 21.03.2014, 14:35 18.02.2015, 23:01
İzmir Koleji Rekora Koşuyor
Eğitime başladığı ilk yılında akademik, sportif ve sosyal projelerdeki başarılarla ön plana çıkan Özel İzmir Koleji yoğun ilgi görüyor. İzmir ve Türkiye şampiyonluklarının yanında Avrupa ikinciliği ve Dünya Şampiyonluğu gibi başarılara imza atan öğrencilerinin daha büyük hedefler için çalıştığını belirten Özel İzmir Koleji Genel Müdürü Ahmet Baş, bu başarılara ortak olmayan isteyen öğrencilerin okullarına yoğun ilgi gösterdiklerini söyledi.
Özel İzmir Koleji’nin yeni bir okul olduğunu ancak yönetim kurulu ve eğitim kadrosunun yılların tecrübesine sahip her birinin alanlarında söz sahibi kişilerden oluştuğunu vurgulayan Özel İzmir Koleji Genel Müdürü Ahmet Baş “44 eğitim gönüllüsü tarafından kurulan Özel İzmir Koleji ilk yılında farklılığını gösterdi. Fedakarca çalışan öğretmenlerimizin önderliğinde özgüveni gelişmiş azimli öğrencilerimizin yoğun çalışmaları akademik, sportif ve sosyal proje etkinliklerinde İzmir dereceleri, Türkiye şampiyonlukları, Avrupa ikinciliği ve Dünya Şampiyonluğu ile taçlandı.” dedi.
İLK YILDA HEDEFE ULAŞTIK
Özel İzmir Koleji’nin açıkladığı eğitim felsefesi ve vizyonundaki hedefler ilk yılında ulaşmasının gururunu yaşadıklarını dile getiren Baş “Eğitim - öğretimde iyi bir okul kültürü oluşturup velilerce tercih edilen, bilgi, beceri ve teknolojinin etkin kullanımını sağlayan, proje ve akademik çalışmalarda, sosyal kültürel ve sportif alanlarda model bir okul olarak, gelecek yıllarda Türkiye’nin bilim, sanat, kültür, siyaset, ekonomi ve v.b alanlarında başarılı, ülkesinin çıkarlarını kendi çıkarlarından daha üstün tutabilecek bireyler yetiştirmek olan vizyonumuza ilk yılımızda ulaştık. Bunun haklı gururunu yaşıyor ve bu başarıyı bize yaşatan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
BURSLULUK SINAVINA REKOR KATILIM
8 - 9 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen bursluluk sınavlarına 5 bin 500 öğrencinin katıldığını ve okula ziyaretlerin artarak devam etmesinin sorumluluklarını daha da artırdığını ifade eden Özel İzmir Koleji Genel Müdürü Ahmet Baş “İlk yılda yakaladığımız bu başarıda ilk teşekkürü velilerimize etmemiz gerekiyor. Yeni bir okula ama tecrübeli kadroya güvenip çocuklarını bizlere emanet ettiler. Her konuda yanımızda oldular ve şampiyonluklar geldi. Gelen şampiyonluklar İzmir Koleji’nin tanınmasına sebep oldu ve bursluluk sınavımıza rekor bir katılım gerçekleşti. Oldukça başarılı bi sınav geçirdik. Önümüzdeki yıl öğrenci ve öğretmen kadromuz güçlenerek büyüyecek. Daha büyük başarılar için çalışmalarımız devam edeceğiz. Kurumumuza gösterilen bu güven ve ilgi sorumluluklarımızı daha da artırdı.” dedi.
ERKEN KAYIT AVANTAJLARINI KAÇIRMAYIN
2014 - 2015 Eğitim Öğretim yılı kayıtlarının başladığını ve 31 Mart tarihine kadar ücretlerde erken kayıt avantajları sunduklarını hatırlatan Baş, ilk yılında büyük başarılara imza atan bu ekip içinde yer almak isteyenleri Özel İzmir Koleji’ne bir kahve içmeye beklediklerini söyledi.
Yorumlar (0)