12 Eylül 2017 Salı 00:30
İzmir Kınık Ürünleri Festivalde Tanıtılıyor

İZMİR'in  Kınık İlçesi'nde ilk kez bu yıl 10-15  Eylül tarihlerinde düzenlenen Hasat Festivali kapsamında, ilçede üretilen tarımsal ürün, zirai alet ve ekipmanlar tanıtılarak satışa sunuldu.

Kınık'ta ilk kez düzenlenen Hasat Festivali dün (pazar) akşamki kortej yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşe  Kınık Kaymakamı Mustafa Ergun, AK Partili  Kınık Belediye Başkanı  Sadık Doğruer, Cumhuriyet Savcısı Murat Erbaş,  Jandarma Komutanı  Jandarma Astsubay Başçavuş Oral Kaymak,  Kınık Emniyet Müdürü Levent Akkaya,  Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği  Soma Şubesi Başkanı  Mehmet Akın ve vatandaşlar katıldı.  Kınık'ta hem 13  Eylül  Kınık'ın kurtuluş etkinlikleri hem de hasat festivali nedeniyle 5 günlük bir program hazırladıklarını belirten  Kınık Belediye Başkanı  Sadık Doğruer, ilkini düzenledikleri festivalin önümüzdeki yıllarda da süreceğini dile getirdi.

Kınık ürünleri festivalde tanıtılıyor

Kınık'ın tarımsal faaliyetlerin yoğun yürütüldüğü bir ilçe olduğunu hatırlatan Doğruer, üreticilerin ürünlerini festival süresince stantlarda sergileyeceğini belirterek "Pamuk, domates, mısır, biber ve zeytin ile birlikte tüm tarımsal ürünlerimizin değer kazanmasını istiyoruz.  Kınık ilçesinin sadece  İzmir'de değil tüm  Türkiye'de tanınması için üretime belediye olarak elimizden gelen desteği vereceğiz" dedi.

Kaymakam  Mustafa Ergün de  Kınık'ın kurtuluş yıldönümü nedeniyle tüm şehitleri minnetle andığını ifade etti. Konuşmaların ardından mehter takımı, halk oyunları ve kılıç kalkan ekibi sırasıyla gösteriler sundu.  Kınıklı çiftçilerin yetiştirdiği ürünler ile zirai alet ve ekipmanların tanıtıldığı Hasat Sokağı'nda, vatandaşlar stantları gezip alışveriş yaptı.

Son Güncelleme: 12.09.2017 00:50
Anahtar Kelimeler:
FestivalKınıkIzmir