İzmir Karşıyaka Belediyesinde maaş krizi! 'Karşıyaka Belediyesi iflas mı ediyor?' KENT AŞ. çalışanları..

İzmir Karşıyaka Belediyesi’nin belediye şirketi KENT A.Ş.’de çalışan 700’ün üzerindeki işçisine Kurban Bayramı öncesi maaşlarının sadece yarısının yatması Ve ikramiyelerinin de yatırılmamasına Ak Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu’ndan büyük tepki geldi.

İzmir 19.08.2018, 12:05
İzmir Karşıyaka Belediyesinde maaş krizi! 'Karşıyaka Belediyesi iflas mı ediyor?' KENT AŞ. çalışanları..

Karşıyaka Belediyesi’nin belediye şirketi KENT A.Ş.’de çalışan 700’ün üzerindeki işçisine Kurban Bayramı öncesi maaşlarının sadece yarısının yatması Ve ikramiyelerinin de yatırılmamasına Ak Parti Karşıyaka İlçe Başkanı İsmail Çiftçioğlu’ndan büyük tepki geldi.

İsmail Çiftçioğlu yapmış olduğu açıklamada;
Emeklerinden ve alın terlerinden başka sermayeleri olmayan ve Karşıyaka’mızın yapı taşlarından olan KENT A.Ş. İşçilerimizin bayram öncesi böyle bir tabloyla karşı karşıya kalması kabul edilemez. Bizler, “İşçinin ücretini alın teri kurumadan verin” diyen bir medeniyetin varisçileri olarak Karşıyaka Belediye Başkanı’nın bu yönetim zaafiyetini Karşıyaka Kentine bir ihanet olarak addediyoruz.

Belediye’nin kaynaklarını hunharca harcayan, bütçe plan program yapamayıp yönetim krizi ile karşı karşıya kalan Hüseyin Mutlu Akpınar, daha yeni İller Bankası’ndan almış olduğu 7 Milyon gibi bir rakamı nereye harcadığını açıklamalıdır. Belediye yönetiminde işçinin ve emekçinin önemini hangi sıraya koyduğunu açıklamalıdır.

Türkiye’nin, İzmir’in markası olan Karşıyaka Belediyesi yetkililerinin “Karşıyaka Beledıyesı İflasa Mı Gidiyor? Yoksa Yönetilemiyor mu? sorularının cevaplarını bir an önce vermeleri gerekiyor. Laf Cambazlığı ile kendisine eleştiri yöneltenleri tehdit etmekle Karşıyaka Belediyesi yönetilemiyor.

Bayram Öncesi yetkili kişilerin hiçbir sorumluluk hissetmeden olaylara seyirci kalmalarını kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.

Yorumlar (3)
İzmir li 12 ay önce
Hüseyin mutlu Akpınar, Cevat duraktan sonra belediyeyi iflasa sürüklemiştir işçinin maaşı ödenemez hale gelmiştir haram olsun aldığı oylar CHP ye oy yok bundan sonra
Penbe c 1 yıl önce
Algi operasyonuna devam..
Karsiyakali 13 ay önce
İller bankasindan gelen tutar 5 bucuk trilyondur akp hukemetinin kesintisi sayesinde bu kadar tutar gelmistir oncelikle bunu ogren memur maaslari 2.5 trilyon taseron maaslari 3.5 trilyon tutuyor kent maasiyla 7 trilyon zaten maaslara harcaniyor sen bi ilce baskani olarak bunu bilmiyorsun sanirim ama ben sana bi tavsiyede bulunayim oncelikle karsiyakadaki bu issizlik sorununa egil bu sorunu belediyeler mi yoksa üyesi bulundugun hukumet mi cozmeli bu konuda bi girisimde bulunulacak mi daha cok karsiyakali evine ekmek gotursun diye kent kadrolari sismis vaziyette butun kent restoranlari zarar ediyor karsiyaka halkinin tek is kaynagi belediyesi kent as paralarini bayram dönüşü alir peki senin hükümetin yuzunden issiz kalan binlerce genc ne yapacak nasil evine ekmek goturecek
23°
açık