banner123

İzmir Karabağlar'da bayrakları söktüler. Başkan Muhittin Selvitopu törenden ayrıldı

Karabağlar'da Türk Bayrağı, Atatürk Posteri ve Karabağlar Belediyesi’nin ambleminden oluşan üçlü şerit bayrakların kaldırılmasına tepki gösteren Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, tören başlamadan, alandan ayrıldı

İzmir 19.05.2018, 13:44 19.05.2018, 13:55 M. Fatih DEMİR
İzmir Karabağlar'da bayrakları söktüler. Başkan Muhittin Selvitopu törenden ayrıldı

Karabağlar'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tören alanında, belediyenin astığı üçlü şerit bayraklar, toplatıldı. Uygulamaya tepki gösteren Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, tören başlamadan alanı terk etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Karabağlar Kaymakamlığı’nın talimatıyla ilçede bulunan kamu, kurum ve kuruluşları temsilcileri 11.05.2018 tarihinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili görev bölümü yapmak üzere bir araya geldi. Karabağlar Belediyesi’ne; törenin yapılacağı Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu Lisesi alanının düzenlenmesi, süsleme, bayraklama, ses sistemi kurulumu, sahne kurulumu,  tak kurulumu, protokol alanının hazırlanması, temizlik ve çevre düzeni gibi işler ile tüm tören alanının hazırlanması görevi verildi.

 Karabağlar Belediyesi’ne ait ve vatandaşların oturacağı tribünlerin arkasına asılan; Türk Bayrağı,  Atatürk Posteri ve Karabağlar Belediyesi’nin ambleminden oluşan üçlü şerit bayraklar, Karabağlar Kaymakamlığı’nın talimatı ile tören başlamadan kısa bir süre önce okul görevlilerince hızlı, düzensiz ve yerlerde sürüklenerek kaldırıldı.

Karabağlar Belediyesi’nin logosu, Atatürk Posteri ve Türk Bayrağı olan üçlü şerit bayrakların  toplatılması talimatına anlam veremeyen, düzensiz ve özensiz kaldırılmasına tepki gösteren Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, tören başla

Yorumlar (0)