İzmir kara teslim : 6 ilçede eğitim durdu

İzmir soğuk havayla birlikte yeniden karla buluştu.Şehir merkezinde de oldukça etkili olan yağış, 6 ilçede eğitimi durdurdu.

İzmir 10.01.2017, 10:33
İzmir kara teslim : 6 ilçede eğitim durdu

Kar yağışı tüm yurdu esir aldı.İzmir'de güne kar yağışı ile uyandı..

Hava sıcaklığının 4 ila 5 derece olarak ölçüldüğü kentte yüksek kesimler ve dış ilçelerin yanı sıra kar bu kez şehir merkezinde de etkili oldu. 

Güne kar heyecanıyla başlayan İzmirliler, işlerine gitmek için yola çıktıklarında zor anlar yaşadı. Ekipler yollardaki buzlanma nedeniyle tuzlama önlemi alırken, sürücülerü de dikkatli olmalrı konusunda uyardı.

İzmir’de olumsuz hava şartları nedeniyle; Çeşme, Karaburun, Tire, Bergama, Kiraz ve Kınık’ta okullar 1 gün tatil edildi.

5 GÜNLÜK HAVA TAHMİN RAPORU
İzmir’de gün boyunca etkili olacak kar yağışı yarın yerini sağanak yağışa bırakacak. Hava sıcaklığı ise gün be gün artış gösterecek.


 

SERALAR DONDU
Izmir'deki çiçek seraları, Sevgililer Günü'ne kısa bir süre kala, hava sıcaklıklarının eskilere düşmesi nedeniyle dondu. Son yılların en soğuk günlerini yaşayan İzmir'de fırtına seraların örtülerini yırttı, uçurdu. Serada yetiştirilen bitkiler ve çiçekler, eksi 9 dereceyi kadar düşen soğukta dondu. Balçovaİlçesi'ndeki İnciraltı bölgesinde yaklaşık 500 dönümde üretilen çiçekler buz kesti. 14 Şubat Sevgililer Günü öncesinde yaşanan don olayı, çiçek fiyatlarını şimdiden dörde katladı.

KENT MERKEZİNDE HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

İZMİR'de sabah saatlerinde etkisini arttıran kar nedeniyle trafik akışında da aksamalar oldu. Menderes Cumaovası'nda makas arızası nedeniyle İZBAN seferlerinde de kısa süreli aksama yaşandı.

Menderes Cumaovası'nda meydana gelen makas arızası nedeniyle İZBAN seferlerinde kısa süreli aksamalar yaşandı. Balçova-Bornova arasındaki çevre yolunda yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle sürücüler ters yönde ilerleyip geri dönmek zorunda kaldı. İzmir'in simgelerinden biri haline gelen palmiyeler de karla kaplandı. Kentin yüksek kesimlerinde yollar kar nedeniyle kapandı. 

Yorumlar (0)