banner123

İzmir'in yeni metro hattı Narlıdere Metrosu için imzalar atıldı. Metro ne zaman tamamlanacak...

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 14 yıldır kesintisiz sürdürdüğü raylı sistem yatırımlarına yeni bir halka daha ekliyor. İzmir Metrosu'nu Narlıdere'ye ulaştıracak dev projede imzalar atıldı. "Derin tünelle geçilecek" 7,2 kilometrelik hattın temeli 9 Haziran Cumartesi günü törenle atılacak. İhale bedeli 1 milyar 27 milyon TL... Narlıdere metrosunun tamamlanacağı tarihte belli oldu.

İzmir 06.06.2018, 23:56 06.06.2018, 00:18 M. Fatih DEMİR
İzmir'in yeni metro hattı Narlıdere Metrosu için imzalar atıldı. Metro ne zaman tamamlanacak...

İzmir'in 180 km'ye ulaşan raylı sistem ağı büyümeye devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Hafif Raylı Sistemi'nin 4.aşaması olarak adlandırılan F.Altay-Narlıdere Kaymakamlık arasındaki bölümün yapım işinin ihale sürecini tamamladı. 7.2 kilometre uzunluğunda, 7 istasyondan oluşacak hattın yapımı için Gülermak Ağır Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. ile sözleşme imzalandı. 9 Haziran Cumartesi günü yapılacak temel atma töreniyle mevcut metro hattının Narlıdere’ye uzatılması için ilk temel atılacak.

NARLIDERE METROSU İHALE BEDELİ 1 MİLYAR 27 MİLYON TL
İhale bedeli 1 milyar 27 milyon TL olan işin süresi 42 ay olarak planlandı. 7 istasyondan oluşan hatta Balçova, Çağdaş, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastane, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), Narlıdere, Siteler ve son olarak Kaymakamlık istasyonları yer alıyor. Derin tünel olarak projelendirilen Narlıdere Metro hattı, 2 adet TBM (Tünel Açma Makinası)  kullanılarak derin tünel tekniği ile yapılacağından, tünel inşaatı sırasında oluşması muhtemel trafik, sosyal yaşam ve alt yapı sorunları da minimuma indirilmiş olacak.

Yorumlar (0)