İzmir'in o bölgesi ziyaretçi çekmeye devam ediyor! Sular çekildi, dibi göründü

İzmir Menderes'te Ocak ayında meydana gelen yağışlar nedeniyle oluşan obruklar sular çekilmesine rağmen vatandaşlar tarafından rağbet görüyor.

İzmir 22.02.2019, 18:23 22.02.2019, 18:33
İzmir'in o bölgesi ziyaretçi çekmeye devam ediyor! Sular çekildi, dibi göründü

İzmir Menderes'te Ocak ayında meydana gelen yağışlar nedeniyle oluşan obruklar sular çekilmesine rağmen vatandaşlar tarafından rağbet görüyor. İzmir'de ocak ayındaki yağışlar sonrası Menderes'te tarım  arazilerinde oluşan dev obruklar, sular çekilmesine rağmen ziyaretçileri  cezbediyor. 

Şiddetli sağanak sonrası göle dönen tarım arazilerindeki suyun yer  altına inmesi sırasında oluşan 12 obruğun bulunduğu bölgede sular tamamen  çekildi.

Obrukların yanından geçen ve bazı mahalleleri ilçeye bağlayan kara  yolu ise güvenlik gerekçesiyle İzmir Büyükşehir Belediyesi UKOME kararıyla  trafiğe kapatıldı.

Karakuyu Mahallesi Muhtarı Mustafa Coşkun, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, yolun kapanmasının mağduriyet yarattığını, bölgede oturan  vatandaşların çocuklarını okula gönderirken ve mahalleye giderken zorluk  yaşadığını söyledi.

Dev obrukların insanların dikkatini çektiğini, medyada fotoğraf ve  görüntüleri gören insanların bölgeye gelerek fotoğraf çektirdiğini aktaran  Coşkun, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden bir ekibin de bölgede incelemelerde  bulunduğu belirtti.

Coşkun, "Trafiğe kapalı olan yer düzenleme yapılmadan açılmayacak.  İzmir Büyükşehir Belediyesinden ekipler geldi inceleme yaptı. Bize verilen  bilgiye göre buraya bir jeopark düşüncesi var. 'Düden Köy' gibi bir düşünce de  var." diye konuştu.

Yorumlar (0)