İzmir'in Karşıyaka'sı Almanya'nın Hamm kenti ile işbirliğinde!

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Almanya’nın Hamm Belediyesi’nden kente gelen heyeti ağırladı. Hamm Belediyesi Sağlık, Gençlik ve Sosyal İşler Daire Başkanı Theedor Hesse, Uluslararası Sosyal İşler Proje Koordinatörü Sema Ataklı ve Yaşlanma Proje Koordinatörü Petra Rose’un katıldığı ziyarette, ikili ilişkilerin güçlendirilmesi kararlaştırıldı.

İzmir 21.10.2019, 12:08 21.10.2019, 12:23
İzmir'in Karşıyaka'sı Almanya'nın Hamm kenti ile işbirliğinde!

13.02.2019 tarihinde Hamm Belediyesi’nden bir heyet kardeş kent Karşıyaka ile birlikte İzmir Alman Başkonsolosluğu'muzu ziyaret etmişlerdi.

Hamm Belediyesi, Gençlik, Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Sayın Theodor HESSE karşılıklı gençlik değişim programlarından bahsederek bu çerçevede, bu yılın Nisan ayında 10 Alman genç Türk kardeş kentini ziyaret edeceklerini belirtmişlerdi. Ekim ayında ise – Kadının seçme ve seçilme hakkının 100. Yıldönümü vesilesiyle – Hamm’dan Karşıyaka’ya gelecek olan bir heyet kadın haklarının geliştirilmesine ilişkin projeler görüşeceklerini bildirmişlerdi. Hamm belediyesi ayrıca Seferihisar kardeş kentine dalış kursuna katılımları için bir grup bedensel engelli genç gönderecek.

İzmir’in ilçesi olan Karşıyaka Belediyesi’nden Strateji Geliştirme Müdürü Sayın Turan ATEŞ ise yerel yönetimler arasındaki işbirliklerinin dostluğun ve karşılıklı toplumsal anlayışın pekişmesindeki önemine vurgular yapmıştı.

HEDEF SAĞLIK TURİZMİ

Hamm Belediyesi ile ortak projeler üretmeyi hedeflediklerini aktaran Başkan Cemil Tugay “Başta sağlık turizmi olmak üzere; sağlık, gençlik ve çevre alanlarında iş birliği yapmak istiyoruz. Ayrıca her iki belediyenin de var olan projelerini birbirleriyle paylaşması ve başarılı uygulamaların örnek alınması konusunda görüş birliğine vardık. Birlikte hem güzel çalışmalar yapacağımıza hem de iki ülke arasındaki dostluk bağlarını güçlendireceğimize inanıyor, nazik ziyaretleri için Hamm Belediyesi heyetine teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)