İzmir İkiçeşmelik’teki spotçular taşınıyor: Yeni adresi...

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İkiçeşmelik’te yer alan spotçuları MTK Sitesi’ne taşıma kararı aldığı belirtildi. Büyükşehir Belediyesi ayrıca bit pazarı için de uygun bir yer arayışına girdi.

İzmir 19.08.2019, 14:35
İzmir İkiçeşmelik’teki spotçular taşınıyor: Yeni adresi...

 İzmir Büyükşehir Belediyesi, İkiçeşmelik bölgesi üzerinde yer alan spotçuları taşıma kararı aldı. Büyükşehir Belediyesi ayrıca bit pazarı için de uygun bir yer arayışına girdi.

İlk olarak spotçuların yeni adresini belirleyen belediyenin Moda Tekstil Konfeksiyoncular (MTK) Sitesi’ni seçtiği ifade edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, konuyla ilgili resmi açıklamanın ilerleyen günlerde yapılacağını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde İzmir Ticaret Borsası’nın meclis toplantısına katılan Başkan Soyer kent merkezinde düzenlemeler yapılacağını söylerken, “Girin Kemeraltı’na, Havra Sokağı’na kadar devam edin, oradan Agora’ya ve İkiçeşmelik üzerinden Kadifekale’ye çıkın. Aslında bu saat Kulesi ile Kadifekale’nin bağlandığı yer dünyanın en güzel turistik yerlerinden biridir. İkiçeşmelik’teki spotçuların oradan mutlaka kaldırılması lazım. Bunu yapacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
28°
açık