İzmir için büyük gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan geliyor|AK Parti İzmir ilçe belediye başkan adayları...

İzmir için büyük gün... Cumhurbaşkanı Erdoğan geliyor. AK Parti İzmir ilçe belediye başkan adayları bugün açıklanacak. Adayların açıklanacağı törenin ardından Erdoğan, Manisa'da iki dev yatırımın açılışını gerçekleştirecek.

İzmir 05.01.2019, 09:55
İzmir için büyük gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan geliyor|AK Parti İzmir ilçe belediye başkan adayları...

İzmir için büyük gün... Cumhurbaşkanı Erdoğan geliyor. AK Parti İzmir ilçe belediye başkan adayları bugün açıklanacak. Adayların açıklanacağı törenin ardından Erdoğan, Manisa'da iki dev yatırımın açılışını gerçekleştirecek.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün saat 14.00'te İzmir'in 30 ilçesinin adayını açıklayacak.
Erdoğan'ın bugün saat 14.00'te Halkapınar Spor Salonu'nda yapılacak Aday Tanıtım Toplantısı için AK Parti İzmir Teşkilatı tüm hazırlıklarını tamamlandı.
Salona büyük bir sahne kurulurken, süslemeler de bir gün önceden bitirildi. Salona asılan pankartlarda Erdoğan'ın yer aldığı "İzmir'in efeleri Reis'i ile 2023'e yürüyor" ile İzmir Büyükşehir Adayı Nihat Zeybekci'nin fotoğrafının yer aldığı "Gönüller yapmaya geldik" yazıları yazıldı.

YOL HARİTASI HAZIR

Partisinin adaylarının netleştiğini söyleyen AK Parti İl Başkanı Aydın Şengül, "MHP adaylarını da birlikte açıklayacağız. Birkaç ilçeyle ilgili konu sonuca bağlanacak" dedi.
Aday belirleme sürecinde izledikleri yol haritası hakkında da açıklamalarda bulunan Şengül, "Uzun çalışmalar neticesinde adaylarımızı belirledik.

Temayül yoklaması yaptık. Partimizin tek tek görüşlerini aldık. İnanıyorum ki 2019'da İzmir kazanacak. Adaylarımızı belirlerken kamuoyunda bilinirliğinden ziyade, bilgi birikimi, deneyimini öne aldık, ince eleyip sık dokuduk. İzmir'in sorunlarını biliyoruz, ulaşım, çöp büyük bir sorun teşkil ediyor. İzmir'in kaybedecek zamanı yok. Ciddi sorunlara çözüm üretecek kişi ise Nihat Zeybekci'dir. Çatışmadan uzak güzel İzmir'imiz için çalışmalarımıza bismillah diyeceğiz" dedi

MANİSA'DA 600 MİLYONLUK İKİ DEV FABRİKA AÇACAK

Başkan Erdoğan, İzmir temaslarının ardından geçeceği Manisa'da iki dev yatırımın açılışını yapacakk. Toplam 600 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen Pepsi-Co yiyecek içeçek fabrikasının yanı sıra Mehmet Tiryaki'ye ait Tirsan Kardan fabrikalarının açılışı için saat 17.00'da tören gerçekleştirilecek.
Manisa'da Tiryakiler Grubu bünyesinde Mercedes ve Wolksvagen başta olmak üzere birçok tanınmış araç markası için yedek parça üretimi yapan Tirsan Kardan Firması, Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yeni tesis 350 milyon liralık yeni dev inşaat yatırımıyla dikkat çekiyor. Tiryaki Group yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tiryaki, "Pepsico, Mitsubishi başta olmak üzere birçok dünya devinin Manisa'ya büyük bütçelerle yaptığı yatırımlara bakıldığında Türkiye'nin büyüdüğü çok net görülüyor" dedi.

PAKDEMİRLİ'NİN MEVLİDİNE KATILACAK

Başkan Erdoğan'ın Aday Tanıtım Toplantısı'nın ardından gerçekleştireceği programıyla ilgili bilgi veren Şengül, toplantının ardından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin babası eski bakanlardan Ekrem Pakdemirli için İzmir'de düzenlenecek mevlide katılacağını ve ardından helikopter ile Manisa'ya geçeceğini söyledi.

Yorumlar (0)