İzmir Halkapınar'daki göçükte son gelişme: İzmir İtfaiyesi Sualtı Arama Kurtarma ekipleri devrede

İzmir Halkapınar'daki metro işletmesinde meydana gelen göçük olayı sonrası enkaz altında kalan bekçiler Mehmet Çiftçi ve Mehmet Ali Yalçın'ı arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Gece gündüz aralıksız olarak sürdürülen kurtarma çalışmalarına İzmir İtfaiyesi Sualtı Arama Kurtarma ekipleri dahil oldu. Detaylar haberimizde...

İzmir 15.03.2019, 08:53
İzmir Halkapınar'daki göçükte son gelişme: İzmir İtfaiyesi Sualtı Arama Kurtarma ekipleri devrede

İzmir Halkapınar'daki metro işletmesinde meydana gelen göçük olayı sonrası enkaz altında kalan bekçiler Mehmet Çiftçi ve Mehmet Ali Yalçın'ı arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Gece gündüz aralıksız olarak sürdürülen kurtarma çalışmalarına İzmir İtfaiyesi Sualtı Arama Kurtarma ekipleri dahil oldu. 

zmir'de Büyükşehir Belediyesi'nin metro vagonları için bir firma aracılığıyla yaptırdığı yeraltı otoparkında meydana gelen göçükte kalan bekçilerden Mehmet Çiftçi ve Mehmet Ali Yalçın'a ulaşmak için başlatılan çalışmalar devam ediyor.  Göçüğün meydana geldiği şantiyede, zeminde suyun ortaya çıkmasıyla İzmir İtfaiyesi Sualtı Arama Kurtarma ekipleri, arama çalışmalarına botla devam ediyor. Balık adamlar özel kıyafetlerini giyerek çalışmalara dahil oldu.

Öte yandan AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, göçüğün yaşandığı alanda çalışmaları inceledi. Nasır, Çiftçi ve Yalçın'ın ailesiyle görüştü. Nasır, "Aşağıda teknik çalışma var. Devletimiz burada, ellerinden geleni yapıyor. Ekiplerimizle sürekli diyalog halindeyiz. Çok fazla yağmur oldu. Şu anda da sanırım su borusu da patlamış, onu drene etmeye çalışıyorlar" dedi. Nasır, arama kurtarma çalışmalarının aralıksız devam edeceğini de ifade etti. 

Yorumlar (0)