İzmir ESHOT'tan açıklama geldi! ESHOT greve mi başladı? |Yarım günlük grev kararı...

İzmir eshot haberleri... Vatandaşlar ESHOT greve mi başladı? sorusunun yanıtını ararken Son dakika bilgiye göre sendikadan ESHOT ile ilgili açıklama geldi. Yarım gün kontak kapatan Eshot otobüsleri tekrar seferlerine başladı. ESHOT'ta grev olacak mı? İzmir otobüsler çalışıyor mu? İşte detaylar...

İzmir ESHOT'tan açıklama geldi! ESHOT greve mi başladı? |Yarım günlük  grev kararı...

İzmir eshot haberleri... Vatandaşlar ESHOT greve mi başladı? sorusunun yanıtını ararken  Son dakika bilgiye göre sendikadan ESHOT ile ilgili açıklama geldi. Yarım gün kontak kapatan Eshot otobüsleri tekrar seferlerine başladı. ESHOT'ta grev olacak mı? İzmir otobüsler çalışıyor mu? İşte detaylar... ESHOT çalışanları bir süreliğine kontak kapatırken daha sonra seferler yeniden başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin şirketlerinden biri olan İZENERJİ'de örgütlü bulunan DİSK'e bağlı Genel-İş İzmir 2 No'lu Şube, toplu iş sözleşmesi görüşmelerini başlattı. İZSU, Park ve Bahçeler, Mezarlıklar Müdürlüğü, Eşrefpaşa Hastanesi gibi 17 birimde örgütlü bulunan sendika ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasındaki görüşmeler sürerken, taşerondan kadroya geçen işçiler ise toplu iş sözleşmesine dahil edildi. Belediye ise sendikanın yetkisine itiraz etti. Mağdur olduklarını ileri süren işçiler, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı. İşçilerin eyleminde polis ekipleriyle işçiler ve sendika üyeleri arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Belediye personeliyle görüşen DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, gelişmeler nedeniyle İzmir genelinde sendika olarak yarım gün süreyle grev kararı aldıklarını duyurdu.

ESHOT SEFERLERİ NORMALE DÖNDÜ

Olayların ardından açıklama yapan DİSK Genel-İş Sendikası 2 No'lu Şube Başkanı Arif Yıldız "Söz verdin, sözünü tut Aziz Kocaoğlu. Bugün çözüyoruz, itirazı yarın geri çekiyoruz diyerek 90 gündür bizi oyaladınız. Sen bizim toplu sözleşme yetkimize itiraz ettin. Sen bizi yok sayarsan, biz de seni yok sayarız. İşçiyi emekçiyi yok saymayın. Sokaklarda, alanlarda mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

ESHOT çalışanları, bir süreliğine kontak kapatırken daha sonra seferler yeniden normale döndü.

YORUM EKLE