İzmir'e çamur yağdı! Oto yıkamacılar doldu taştı

İzmir, Kuzey Afrika ve Akdeniz üzerinden gelen toz taşınımı sonrası çamur yağışına maruz kaldı. Yağan çamur en fazla oto yıkamacıların işine yaradı. Araçları çamur yağmuru nedeniyle tanınmaz hale gelen vatandaşlar oto yıkamacının yolunu tuttu. Detaylar haberimizde...

İzmir'e çamur yağdı! Oto yıkamacılar doldu taştı

İzmir'de toz taşınımı sonra etkili olan çamur yağmuru oto yıkamacıların yüzünü güldürdü.

Rüzgarla birlikte Kuzey Afrika'dan taşınan tozlar, yağmurla birlikte çamur olarak yağdı. Sürücüler çamurla kaplanan araçlarını yıkatmak için oto yıkamacıların yolunu tuttu.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından Kuzey Afrika'dan esen rüzgarla ortaya çıkan toz taşınımı, Türkiye'de etkili oldu. Güney batıdan esen rüzgarla birlikte kıyı ve iç kesimlerde, gece boyunca aralıklarla yağan yağmur, taşınan tozla birleşince çamur yağmuruna dönüştü. Sürücüler sabah kalktıklarında araçlarını çamurlu halde buldu.

ÇAMUR YAĞMURU AKŞAM SAATLERİNE KADAR SÜRECEK

Toz taşınımı nedeniyle, bazı bölgelerde hava kirliliği ve görüş kısıtlılığı da yaşandı. Meterolojiden yapılan açıklamada, çamur yağmurunun bugün akşam saatlerine kadar sürebileceği belirtildi.

OTO YIKAMACILAR DOLDU TAŞTI

Sürücüler, çamur yağmurunun akşam saatlerinde bir kez daha yağma riski olmasına rağmen, oto yıkamacılara akın etti. Araçlarındaki tozu ve çamuru temizletmek isteyen birçok sürücü uzun kuyruklar oluşturdu.

ARAÇLARIN HEPSİ FENA HALDE

Konak'taki bir oto yıkama işletmecisi Kerem Vazgeç, normal bir güne oranla işlerinde yüzde 50-60 oranında artış olduğunu belirterek, "Sabahtan bu yana yıkadığımız araç sayısı 150'yi buldu. Bir önceki çamur yağmuruna oranla bu daha fazla etkili oldu. Araçların hepsi fena halde" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 16:23
YORUM EKLE