İzmir'e bir ilk daha! Aziz Kocaoğlu: 'Tükiye'nin ilk Tarımsal İhtisas Alanı'nı kuracağız'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu müjdeyi verdi. Türkiye'nin ilk Tarımsal İhtisas Alanı'nı Bayındır ilçesine kuracaklarını söyleyen Kocaoğlu, 'Arıkbaşı Tarımsal İhtisas Alanı'yla (ARTİAL) yeni bir örnek model daha çıkıyoruz” dedi. Detaylar haberimizde...

İzmir 14.03.2019, 15:18
İzmir'e bir ilk daha! Aziz Kocaoğlu: 'Tükiye'nin ilk Tarımsal İhtisas Alanı'nı kuracağız'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu müjdeyi verdi. Türkiye'nin ilk Tarımsal İhtisas Alanı'nı Bayındır ilçesine kuracaklarını söyleyen Kocaoğlu, 'Arıkbaşı Tarımsal İhtisas Alanı'yla (ARTİAL) yeni bir örnek model daha çıkıyoruz” dedi. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkiye çiçekçiliğinde önemli bir merkez haline gelen Bayındır’ı 15 gün içinde ikinci kez ziyaret etti. Başkan Kocaoğlu Arıkbaşı, Çınardibi, Ergenli, Yakacık, Yusufeli,  Zeytinova ve Pınarlı köylerini gezi programına alırken, Büyükşehir Belediyesi’nin Bayındır şantiyesine de uğrayarak işçilerle sohbet edecek. Türkiye'nin ilk Tarımsal İhtisas Alanı'nı çiçekçiliğin başkenti Bayındır'da kuracaklarını söyleyen Başkan Kocaoğlu, yapımına bu yıl içinde başlanacak Arıkbaşı Tarımsal İhtisas Alanı'nda (ARTİAL) modern üretim seraları, laboratuvar, de-tohumçimlendirme tesisleri, bahçe ve süs bitkileri için her türlü alt ve üst yapı ile araştırma, eğitim, bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri gibi olanaklar sağlanacağının ve Bayındırlı çiçekçilerin, gelişmiş teknolojiler sayesinde dünya pazarındaki rekabet gücünü artıracaklarını ifade etti.   

Başkan Kocaoğlu “Arıkbaşı Tarımsal İhtisas Alanı'yla yeni bir örnek model daha çıkıyoruz. 15 yıl önce Bayındır Çiçekçiliği neredeydi, bugün nereye geldi? Bütün bunları sizlerle birlikte samimiyetle çalışarak, birbirim ize güvenerek başardık” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)