İzmir'deki 15 Temmuz Programı Belli Oldu

İZMİR Valiliği, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı'nı açıkladı.

İzmir'deki 15 Temmuz Programı Belli Oldu

İZMİR Valiliği, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı'nı açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında 11 Temmuz Salı günü saat 10.00'da  BornovaIşıkkent  Polis Şehitliği, 11.00'de Kadifekale Hava Şehitliği ziyaret edilecek. Öğle namazına müteakip ise şehitler için 30 ilçedeki belediye başkanlıkları tarafından, camilerde mevlit okutulacak.

13 TEMMUZ PERŞEMBE

13 Temmuz Perşembe günü  Menderes Kaymakamlığı'nın 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü 1. yıldönümü programı kapsamında saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunacak. Günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak, şiir ve ardından Kuran-ı Kerim okunacak. Sinevizyon gösterisi yapılacak, günün anlam ve önemine uygun gösteriler sunulacak. Ayrıca 15 Temmuz Şehitleri Fotoğraf Sergisi açılacak.  MenderesKaymakamlığı Konferans Salonu'ndaki program saat 10.30'da başlayacak.

Aynı gün saat 15.00'te  Çiğli Kaymakamlığı ve  İzmir  Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğü koordinesinde, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü 1. yıldönümü programı kapsamında,  İzmir  Atatürk  Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Konferans Salonu'nda panel düzenlenecek.

14 TEMMUZ 2017 CUMA

İzmir'deki etkinlikler kapsamında saat 12.30-14.00 arasında tüm camilerde şehitler için yapılan hatimlerin duası yapılacak. Saat 14.30'da  Ege ÜniversitesiRektörü Prof.Dr. Beril Dedeoğlu moderatörlüğünde  AK Parti  İstanbul  Milletvekili Metin Külünk,  Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni  Nuh Albayrak,  İbn HaldunÜniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr.  Fahrettin Altun katılımıyla,  Ege Üniversitesi  Atatürk Kültür Merkezi'nde, 15 Temmuz konulu panel düzenlenecek. Ayrıca  Ege Üniversitesi  Atatürk Kültür Merkezi fuayesinde, 15 Temmuz konulu simgelenmiş fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisi açılacak. Sergi panel sonrası davetliler tarafından gezilecek.

Aynı gün saat 19.30'da gazi ve şehit aileleri onuruna  Balçova  Termal Otel Kardelen Salonu'nda yemek verilecek.

15 TEMMUZ 2017 CUMARTESİ

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün yıl dönümünde, 15 Temmuz'daki programda ise  Konak İskele Meydanı'nda,  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın CNN Türk ekranından yaptığı çağrı dev ekrandan yansıtılacak. Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan belgesel gösterilecek. Şehitler için Kuran-ı Kerim okunacak. Su perdesi gösterisi yapılacak. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 'İçimizdeki Kahramanlar' belgeseli ile TRT tarafından hazırlanmış 15 Temmuz görsellerinin sunumu yapılacak. Gece boyunca türküler, marşlar ve 15 Temmuz videoları eşliğinde temsili nöbet tutulacak, konuşmalar yapılacak.

SERGİLER DE AÇILACAK

İzmir'deki etkinlikler kapsamında 11-15 Temmuz 2017 tarihleri arasında  KonakMeydanı'ndaki  Türkiye İş Bankası yanı yaya yolunda  Anadolu Ajansı'nın hazırladığı,  Konak Meydanı'ndaki Vapur İskelesi yolunda  İhlas Haber Ajansı'nın hazırladığı,  Konak Meydanı Büyükşehir Belediyesi ile İZSU arasında,  Ege Bölge Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin hazırladığı 15 Temmuz Konulu fotoğraf sergileri açılacak.

YORUM EKLE