İzmir'de yoğun sis zor anlar yaşattı - Bugün İzmir'de hava durumu ve trafiğe dikkat! İZBAN grev nedeniyle kapalı

İzmir'de sisli hava durumu nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Gece saatlerinde yoğunlaşan sis İzmirlilere trafikte görüş mesafesini düşürdü. Meteoroloji'den gelen son hava durumu uyarısına göre bugün İzmir, Aydın, Manisa, Uşak ve Kütahya çevrelerinde yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışların olması bekleniyor. Ani sel baskınlarına karşı uyarı geldi. Ayrıca sisli ve yağışlarla birlikte İZBAN grevi nedeniyle sabah İzmir ulaşımında yoğunluk bekleniyor.

İzmir'de yoğun sis zor anlar yaşattı - Bugün İzmir'de hava durumu ve trafiğe dikkat! İZBAN grev nedeniyle kapalı

İZMİR'de, gece saatlerinde etkili olan sis nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. 
İzmir'in birçok ilçesinde gece saatlerinde etkili olan sis, sürücülere zor anlar yaşattı. Görüş mesafesinin azaldığı sisli havada, sürücüler ise yavaş giderek herhangi bir kazaya karışmamak için önlem aldı. Öte yandan, olumsuz hava şartları nedeniyle trafik polisleri sürücüleri uyarmak için tepe lambalarını yakarak ana caddelerde devriye attı. 

METEOROLOJİ'DEN KUVVETLİ YAĞIŞ VE SEL UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, yarın Marmara Bölgesi'nde görülecek sağanağın öğle saatlerinden itibaren Çanakkale ve Tekirdağ'da, akşam saatlerinden itibaren ise İstanbul, Balıkesir, Bursa ve Yalova'da kuvvetli (21-50 kilogram/metrekare) olacağı tahmin ediliyor.

Ege Bölgesi'nde görülecek yağışın ise Kıyı Ege'den başlayarak zamanla bölge genelinde etkisini arttırması ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde İzmir, Aydın, Manisa, Uşak ve Kütahya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kilogram/metrekare), Muğla'da çok kuvvetli (51-75 kilogram/metrekare) olması bekleniyor.

Yetkililer ve vatandaşların meydana gelebilecek ani sel, su baskınları ve yıldırım düşme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

İZBAN grevi nedeniyle sabah İzmir trafiğinde yoğunluk olabilir.

İzban çalışanları 10 Aralık 2018 tarihi itibariyle grevi başlatıyor. İzmir Büyükşehir ise çalışmayan İzban seferleri için denizde ve karada toplu ulaşımaya ek otobüs ve vapur seferleri konulacağını duyurdu. İzmir'de gece etkili olan yoğun sis ve beklenen yağış nedeniyle de trafikte daha fazla bir yoğunluk yaşanacağı tahmin ediliyor. 

YORUM EKLE