11 Temmuz 2017 Salı 16:23
İzmir'de yarın vapurlar çalışmayacak...

TDS Genel Mali Sekreteri Cevahittin Yeşiltaş da İzmir Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerin 17 Ocak'ta başladığını hatırlattı.

İzmirlilere "Dur yolcu bu iş yerinde grev var" dediklerini belirten Yeşiltaş, "Adalet için adalet deniliyorsa burada da adalet istiyoruz. Bizim isteğimiz işçilerin adaletli ve hak ettiği zammı almaları." şeklinde konuştu.

banner505
Yeşiltaş, zam oranını yüzde 25 olarak belirlediklerini ancak uzlaşmak için ise bu rakamı yüzde 20'ye kadar çektiklerini ama hala mutlu sona ulaşamadıklarını aktardı.

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri görüşmelerinin devam ettiğini bildirdi.

SABAH 06.00’DAN İTİBAREN…

Yeşiltaş yaptığı açıklamada,  “Bugün Büyükşehir nezdinde bir adım atılmaz ise saat gece 00.30’de grev pankartlarımızı çalışan arkadaşlarımız ile kapılara asacağız. Saat 06.00 itibariyle hiçbir vapur çalışmayacak. Yönetim deniz personeline sadece vergiden aldığı hakların dışında bir zam önermedi. Biz karada çalışan personelimiz için yüzde 9,5, denizde çalışan personelimiz için ise yüzde 0’lık teklifte bulunduk. Ancak şu an için herhangi bir adım atılmadı. Biz çözüm için hazırız. Adım bekliyoruz.'dedi.