İzmir'de yağ aldırma ameliyatı olurken ince bağırsağı delinmişti! Yakınları o doktordan şikayetçi oldu

İzmir'de özel bir hastanede Alaattin Bayrak (53) isimli kişi, 8 Ekim'de yağ aldırma ve göz ameliyatı için özel bir hastaneye yattı. Ameliyat sırasında ince bağırsağı delinen ve bu nedenle hayatını kaybeden Alaattin Bayrak'ın yakınları Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

İzmir 23.10.2019, 17:40
İzmir'de yağ aldırma ameliyatı olurken ince bağırsağı delinmişti! Yakınları o doktordan şikayetçi oldu

İzmir'de Alaattin Bayrak isimli kişi, özel bir hastanede 8 Ekim'de yağ aldırma ve göz ameliyatı ameliyatı için hastaneye yattı. İddiaya göre yağ aldırma ameliyatı sırasında ince bağırsağının delindiği ve geçirdiği operasyonlara karşı hayatını kaybetti. Alaattin Bayrak'ın yakınları bu durumdan dolayı Cumhuriyet Basavcılığına suç duyurusunda bulundu.

KIZI AÇIKLAMA YAPTI

Alaattin Bayrak'ın kızı Ferhan Kaya: "Çok söylememize rağmen doktorlar ağrıları fark etmedi. İki gün sonra fark edildi. İnce bağırsakta delinmenin olduğunu söylediler. Babamı, hayati riskinin olduğunu söyleyerek hemen aynı hastanede ameliyata aldılar. 10 gün yoğun bakımda kaldı. 21 Ekim'de üçüncü kez ameliyata alındı. Bize babamın bağırsağında kaçak olduğunu, dikişlerin tutmadığını, yeniden ameliyata alınması gerektiğini söylediler. Sağlık durumu çok kötüydü. Bir buçuk haftada 3 ameliyat geçirdi. Hastane hiç ilgilenmedi. Yoğun bakım doktorları ilgilendi ama diğer doktorlar hiç ilgilenmedi."

Babasının ameliyat olduğu hastanede dün yaşamını yitirdiğini dile getiren Kaya, "Otopsi sonucunu bekliyoruz. Konunun incelenmesini istiyoruz. İnsan hayatı bu kadar ucuz değil" ifadelerini kullandı. Bu arada Bayrak'ın ölümüne ilişkin İzmir İl Sağlık Müdürlüğünün inceleme başlattığı öğrenildi.

Yorumlar (0)