İzmir'de uyuşturucu operasyonu! 4 tutuklu

İzmir'in Menemen ilçesinde Uğur Mumcu Mahallesi'nde bir büfeye düzenlenen operasyonda, 500 gram esrar ele geçirildi, 4 kişi tutuklandı.

İzmir'de uyuşturucu operasyonu! 4 tutuklu

İzmir Menemen'de meydana gelen olayda İzmir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu ticaretine yönelik çalışmalar kapsamında Uğur Mumcu Mahallesi'nde bir büfede uyuşturucu madde satıldığı bilgisi üzerine çalışma başlattı. Büfeyi teknik ve fiziken takibe alan ekipler, uyuşturucu satışı yapıldığı sırada operasyon düzenledi. Polis ekiplerini farkeden S.D. isimli şahıs otomobile binip kaçmaya çalıştı. Kaçarken polis aracına çarparak, durduruldu. S.D. isimli şahış ve iş yeri sahibi SS. ve işyeri sahibinin kardeşi E.S. gözaltına alındılar.

Büfede yapılan aramada fotokopi makinesi içine gizlenmiş poşet içerisinde satışa hazır hale getirilmiş esrar ele geçirildi

Sorgulanmak üzere emniyete götürülen zanlıların ifadesinde, uyuşturucu maddeyi Y.P. isimli kişinin getirdiğini söylemesi üzerine yapılan araştırmada, Y.P'nin daha önce işlediği suç nedeniyle adli kontrol hükümleri kapsamında Menemen Devlet Hastanesinde denetimli serbestlik hizmetinde bulunduğu saptandı. 

Y.P'yi de gözaltına alan ekipler şüphelinin evinde yapılan aramada 1 kurusıkı tabanca ile 500 gram esrar ele geçirdi. 

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarılan zanlılardan, iş yeri sahibi S.S ve kardeşi E.S. ile Y.P. ve S.G. tutuklandı, S.D'nin işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

YORUM EKLE