İzmir'de Urla Güzelbahçe'ye İZSU eli değecek! Toplam yatırım 23.7 milyon lira

İZSU'dan İzmir'e dev yatırım! Urla Güzelbahçe'de 23.7 milyon lirayı bulan kanalizasyon şebekesi ile birlikte 3.5 kilometre yağmur suyu hattı oluşturmak için kollar sıvandı. Detaylar haberimizde...

İzmir 02.04.2019, 09:36
İzmir'de Urla Güzelbahçe'ye İZSU eli değecek! Toplam yatırım 23.7 milyon lira

İZSU'dan İzmir'e dev yatırım! Urla Güzelbahçe'de 23.7 milyon lirayı bulan kanalizasyon şebekesi ile birlikte 3.5 kilometre yağmur suyu hattı oluşturmak için kollar sıvandı. 

Firma çalışmalarına start verdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, ter merkezlerinin imar süreçlerinin uzaması, imar planlarının iptali ve kamulaştırmaya itiraz davaları nedeniyle bir türlü hayata geçirilemeyen Urla Gülbahçe kanal projesi imalatlarına başladı. Bu turistik mahalleyi sağlıklı kanal altyapısına kavuşturmak için hazırladığı projeyi ileri teknolojiye sahip baca içi ter merkezleri kullanarak yenileyen İZSU, Gülbahçe ile Karapınar mevkiine kanal şebekesi döşemek için yapım ihalesi sürecini tamamladı. İmalatları yapacak firma çalışmalarına başladı.

İşte yapılacak o dev projenin detayları   

İZSU, bölgede 51 kilometrelik kanalizasyon, 7.6 kilometrelik atık su ile 3.2 kilometrelik  yağmur suyu hattı oluşturacak. Ayrıca Kocadağ ile Güllü Cinlipınar derelerinde 2 kilometrelik ıslah çalışması yapılacak. Bölgedeki atık sular kanal sistemi ile toplanarak İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Atık Su Arıtma Tesisi’ne iletilecek. İZSU Genel Müdürlüğü, revize edilen proje kapsamında, son yıllarda kullanılmaya başlanan ileri teknolojiye sahip 13 adet  "az alan gerektiren, yeraltına gömülü yapılabilen ve koku giderimli" ileri teknolojiye sahip baca içi ter merkezlerini de kullanacak. Çalışmalar 720 günde tamamlanacak. 

Yorumlar (0)