İzmir'de tefecilik yapanlara operasyon 2 kişi tutuklandı

İzmir Karşıyaka'da yüksek faizle para verip, sonrada tehtit ve şantajla yüksek gelir elde eden 6 şüpheliden 2'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İzmir'de tefecilik yapanlara operasyon 2 kişi tutuklandı

İzmir Karşıyaka ilçesinde vatandaşa yüksek faizle para verip, sonrada tehtit ve şantajla yüksek gelir elde eden 6 şüpheliden 2'si tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Karşıyaka ilçesinde S.Ş. ile birlikte hareket eden bazı kişilerin ekonomik durumu bozuk olanlara yüksek faizle para verdiği, vade tarihinde parayı ödeyemeyenlerin tehdit ve baskı altına alındığı şikayeti üzerine çalışma başlattı.

Operasyon düzenleyen ekipler, S.Ş. ile birlikte G.U, Y.K, Ö.E, İ.E, K.T'yi gözaltına aldı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, tefecilik yöntemiyle faiz ile para alan kişilerin isimlerinin yazıldığı defterler, senetler, bir adet çift namlulu pompalı tüfek ve bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından "yağma ve tefecilik" suçlarından adliyeye sevk edilen zanlılardan S.Ş. ve G.U. tutuklandı, diğer 4 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 17:55
YORUM EKLE