banner123

İzmir'de suç örgütü operasyonunda 8 kişi tutuklandı! Haraç alıyorlardı...

İzmir haberleri... İzmir'in Ödemiş ilçesinde yapılan suç örgütü operasyonunda 8 kişi tutuklandı. Tehdit, şantaj ve baskı yoluyla haraç alıyorlardı...

İzmir 17.01.2019, 15:56
İzmir'de suç örgütü operasyonunda 8 kişi tutuklandı! Haraç alıyorlardı...

İzmir haberleri... İzmir'in Ödemiş ilçesinde yapılan suç örgütü operasyonunda 8 kişi tutuklandı. Tehdit, şantaj ve baskı yoluyla haraç alıyorlardı... İzmir Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ödemiş ve çevresindeki ilçelerde tehdit, şantaj ve baskı yoluyla çeşitli işletmelerden haraç aldığı ve birçok suça karıştığı tespit edilen çeteye yönelik takip başlattı.

Örgüt lideri olduğu iddia edilen Rıdvan A.'nın Irak'a kaçacağı bilgisi üzerine harekete geçildi. Geçen 4 Ocak Cuma günü yapılan baskınlarda, Rıdvan A.'nın yanı sıra M.T., M.U., O.Ö., S.K., A.E., H.Ç., M.H.D., M.G., M.K., K.Ö., T.E. ve F.G. gözaltına alındı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, üç tabanca, bir tabanca susturucusu, bir pompalı tüfek ve bunlara ait çok sayıda fişek, zorla imzalatıldığı tespit edilen çok sayıda çek ile sentetik uyuşturucu maddeler ele geçirildi.

Yeşilyurt semtindeki Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne götürülen şüpheliler, buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden Rıdvan A. ile M.T., M.U., O.Ö., S.K., A.E., H.Ç. ve M.H.D. tutuklandı. M.G., M.K. ve K.Ö. savcılıktan, T.E. ve F.G. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Örgüt lideri olduğu ileri sürülen Rıdvan A.'nın, suç eylemlerinden elde ettiği paralarla lüks araçlara bindiği ve yüksek standartta yaşam sürdüğü belirlendi.

Yorumlar (0)