İzmir'de sağanak yağmur etkili oldu. Balçova'da sel suları bazı işyerlerini sular altında bıraktı

İzmir'de bastıran sağanak kentin çeşitli yerinde rögarların tıkanması sonucu göletler meydana gelirken işe giden vatandaşlar zor anlar yaşadı. Balçova ilçesinde sel suları ve rögarın patlaması dolayısıyla iki iş yerini su bastı. İş yeri sahibi mağdur olduğunu söyledi. Öte yandan meteoroloji yetkilileri, İzmir'de zaman zaman etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli yağışın yarına akşama kadar süreceğini bildirdi.

İzmir 06.05.2018, 15:32 06.05.2018, 20:43
İzmir'de sağanak yağmur etkili oldu. Balçova'da sel suları bazı işyerlerini sular altında bıraktı

Balçova ilçesinde sel suları ve rögarın patlaması dolayısıyla iki iş yerini su bastı. İş yeri sahibi Serhat Tunca, yetkilileri defalarca aradıklarını belirterek, "1,5 saattir itfaiye bekliyoruz. Kendi imkanlarımızla suyu tahliye etmeye çalışıyoruz. Rögarlar patladı. Mağduruz, dükkan 3-4 gün kapalı olacak. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz." dedi. 


Kendi imkanlarıyla suyu tahliye etmeye çalışan esnaf daha sonra gelen itfaiye ekiplerine tepki gösterdi.
Ahmet Sagun isimli vatandaş, rögarların tıkandığını, etrafı pis su ve koku kapladığını ifade ederek, "Bu manzarayı seyretmek istemiyoruz. Rezalet resmen." diye konuştu. 


Öte yandan meteoroloji yetkilileri, İzmir'de zaman zaman etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli yağışın yarına akşama kadar süreceğini bildirdi.

Mayıs yağmuru Tire’de hayatı felç etti

İzmir’in Tire ilçesinde sabah saatlerinde şiddetini arttıran sağanak yağış ilçede hayatı olumsuz etkiledi. Sabah 09.30 sıralarında başlayan şiddetli yağmur nedeniyle ilçede birçok noktada yağmur suyu kanallarının tıkanması sonucu yollar göle döndü.

İzmir Tire’de sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağış hayatı felç etti. Yollar göle dönerken, yağışın devam etmesi ile birlikte ekipler de seferber oldu. Tire Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Dereler Birimi ve Tire İZSU ekipleri su basan binalara müdahale ederek, suları tahliye etti.

Kaymakamlıktan uyarı

Kaymakam Tanrıseven, meteoroloji ile temas halinde olduklarını, bugün öğleden sonra ve yarın vatandaşların dikkatli olmalarını ve bugünden gerekli önlemlerini almalarını söyledi.

Tire Kaymakamlığından alınan bilgilere göre, metrekareye düşen yağış miktarının 24.5 kilogram olduğu belirlendi. 20 kilogram ve üstünün şiddetli yağış statüsüne girdiğini söyleyen uzmanlar, Tire’de vatandaşların önümüzdeki hafta içerisinde tedbirli davranmaları konusunda uyarıda bulundu.

Yorumlar (0)