İzmir'de öğrencisine kitap fırlatan öğretmen hakkında yeni gelişme!

İzmir'in Karabağlar ilçesindeki bir okulda geçtiğimiz günlerde G.B. isimli sınıf öğretmeni, öğrencisi sınıfa kitabını getirmeyi unuttu diye kafasına kitap fırlatarak küçük kızı yaralamıştı. O sınıf öğretmeni G.B.'nin yargılanmasına bugün başlandı. İzmir'de görülen duruşmaya Milli Eğitim Bakanlığı avukatı katılırken, sanık G.B. ise duruşmaya gelmedi.

İzmir 03.12.2019, 13:01
İzmir'de öğrencisine kitap fırlatan öğretmen hakkında yeni gelişme!

İzmir'in Karabağlar ilçesinde  G.B. isimli sınıf öğretmeni öğrencisi kitabını unuttuğu için kafasına kitap fırlatıp yaralamıştı. G.B. isimli öğretenin daha öncede farkı bir öğrencisine şiddet ve hakaret uyguladığı iddiasıyla İzmir 16. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan dava bugün görülmeye başlandı.

SANIK ÖĞRETMEN DURUŞMAYA GELMEDİ
İzmir 16. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya taraf avukatları, mağdur öğrenci T.Ş.'nin annesi, Milli Eğitim Bakanlığı İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü avukatı katılırken, sanık G.B. ise duruşmaya gelmedi.

"GEBERİSİCE"
T.Ş.'nin annesi sanıktan şikayetçi olduğunu belirterek, "Oğlumla okulda geçirdiği zaman hakkında konuştuğumuz sırada bana sanığın 'geberesice, bir gidemedin okuldan, sıraya kapan, başını kaldırma' şeklinde sözlerle kendisini aşağıladığını anlattı. Mağdurun tedavi süreci devam etmektedir. Hiperaktivite ve dikkat eksikliği nedeniyle ilaç kullanmaktadır" dedi.

"DEFTERİNİZİ DÜRERİM YALAKALIK YAPMAYIN"
Tanık N.A. ise oğlu ile mağdur T.Ş.'nin aynı sınıfta olduğunu ifade ederek, "Oğlum bana aynı sınıfta öğrenci olan T.Ş.'ye öğretmenin hakaret ettiğini, sınıfta sakız çiğneyen başka bir öğrencinin ağzına vurduğunu anlatmıştı. Oğlum bana sanığın mağdura 'it' dediğini söyledi. Sanık onlara karşı 'defterinizi dürerim, yalakalık yapmayın' gibi sözler söylüyormuş" diye konuştu.

"KAFASINA KİTAP ATMIŞ"
Bir diğer tanık G.S. de kızı ile mağdurun aynı sınıfta olduğunu söyleyerek, sanığın mağdura "geberesice, bir defolup gidemedin sınıftan" şeklinde sözlerle hakarette bulunduğunu duyduğunu ifade etti. Tanık G.S, "Kızımın anlattığına göre sanık yakasından tutup havaya kaldırdığı mağdurun kafasını mont asmak için sınıfta bulunan demir eşyaya vurmuş. Geçtiğimiz cuma günü de sanık kitabını unutan kızımın en önde oturduğu sırasına kitabı atmış. Kitap başına isabet etmiş. Bunun üzerine sınıf değişikliği yaptım" dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ
Hakim, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne müzekkere yazılarak mağdura karşı hakaret eylemi yönünden açılmış bir idari tahkikat olup olmadığının bildirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

"ÇOCUKLARIMIZ KORKUYOR"
Mağdur öğrenci T.Ş.'nin annesi duruşma sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada sanığın eylemlerinin resmi belgelerle kanıtlı olduğunu belirterek, "Bu öğretmen birden fazla öğrenciye şiddet uygulamış. Ben konuştuğumda inkar etti. Çocuklarımız çok korkuyor. Savcılığa bildirdim. Şu an çocuğum başka sınıfta. Başka bir öğrenci de okul değiştirdi" dedi.

NE OLMUŞTU?
İzmir'in Karabağlar ilçesinde bir okulda sınıf öğretmeninin çocuğuna hakaret ettiği ve şiddet uyguladığı gerekçesiyle anne T.Ş. şikayetçi oldu. Aynı öğretmenin başka bir öğrencisine de kitap fırlattığı ve yaraladığı gerekçesiyle de öğrencinin ailesi şikayetçi oldu

Yorumlar (1)
Cihan hebiloğlu 2 hafta önce
Bu öğretmen gerekli cezayı almalı.davranislari itibari ile ruhsal dengesinin yerinde olup olmadığı da incelenmeli konusunda hem fikirim. Lâkin hangi aklı yerinde bir öğretmen kalkipta çocuk öğrenciye seni geberesice,defterini dürücem senin.bi gidemedin okuldan kelimesi kullanabilir hemde arkadaşları yanında küçük düşürerek.bu bir eğitimci olmayı bırakın insanlığın dan şüphe duyarım.adalet yerini bulacaktır.