İzmir'de küfür krizi! AKP'li başkana küfür etti...

İzmir’in Menderes İlçesi’nde AK Partili Belediye Başkanı Bülent Soylu ile telefonda tartışan Oğlananası Mahallesi Muhtarı Erol İncetürk sabah evinden çıkarken saldırıya uğradı. Muhtarın dişi kırılırken yüzünde morluklar oluştu.

İzmir 08.07.2018, 08:45 08.07.2018, 11:44
İzmir'de küfür krizi! AKP'li başkana küfür etti...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün 2019 yerel seçimlerine yönelik sözleri yankı buldu. Erdoğan’ın toplantıda, “2019 Mart'ına kadar belediyeciliğin adını 'gönül belediyeciliği seferberliği' olarak koyuyorum” sözleri dikkat çekmişti.  Olası erken yerel seçim tartışmalarının yaşandığı şu günlerde İzmir’in Menderes İlçesi’nden “yerel kriz” patlak verdi.

Menderes’in AK Partili Belediye Başkanı Bülent Soylu ile telefonda tartışan Oğlananası Mahallesi Muhtarı Erol İncetürk evinin önünde saldırıya uğradı. Muhtar İncetürk’ü darp eden şahıslar tekme tokat saldırırken muhtarın dişini kırdı.

Olay iddialara göre şöyle gelişti;  aynı zamanda Başkan Soylu’nun doğup büyüdüğü ve ailesinin de yaşadığı yer olan Oğlananası Mahallesi’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri altyapı ve yol çalışmaları başlattı. Mahallenin, Hona Boğazı Mevkii denilen bölgesinde Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZBETON ve Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri çalışmalarda kullanılmak üzere iş makinalarının park edeceği, mıcır, taş ve çakıl gibi malzemelerin konulacağı yer arayışına girdi. Uygun yer alarak da Menderes Belediyesi’ne ait boş bir arazi bulundu. Büyükşehir’in kısa süreli lojistik merkez olarak kullanmayı düşündüğü bu alana Menderes’ten izin çıkmadı. Belediye Başkanı Bülent Soylu’nun, “Kendi mahallemde, evimde Büyükşehir’i istemiyorum. Biz varken, belediye olanakları varken onları buraya sokmam” dediği iddia edildi.

Mahallenin muhtarı Erol İncetürk de çalışmalar için Büyükşehir’in yer talebinde bulunduğunu, bunun da gerekli olduğunu Başkan Soylu’ya anlattı. Muhtar ile belediye başkanının telefonda başlayan konuşması karşılıklı küfürleşmeyle son buldu. Muhtar ayrıca sosyal medya hesabından da çalışmalar nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocoğlu ve emeği geçenlere de teşekkür etti.  Olaydan kısa süre sonra Muhtar İncetürk, sabah erken saatlerde evinden çıkarken üç kişinin saldırısına uğradı. Yumruklaşmaların yaşandığı, tekme tokat saldırı sonrasında İncetürk’ün dişi kırılırken vücudunda darp oluştu.

Konunun duyulması üzerine Başkan Soylu’nun ailesinin de yaşadığı mahallede meydana gelen olay sonrası çok sayıda kişinin araya girerek tarafları uzlaştırdığı öğrenildi. Muhtar İncetürk, Başkan Soylu ya da kendisine saldıranlardan resmi olarak şikayetçi olmadı.

Yorumlar (0)