İzmir'de korkutan yangın Ulukent'te fabrikada çıkan yangının dumanları gökyüzünü sardı

İzmir'i Ulukent yakınındaki plastik fabrikasının deposundaki yangından çıkan siyah dumanlar sardı. İzmir'in Menemen ilçesine bağlı Ulukent yakınlarındaki bir plastik fabrikasında yangın çıktı. Fabrikanın yakınında bulunan dere etrafındaki sazlıklardan başlayan yangına kısa sürede müdahale edildi. Fabrikanın zarar görmesi engellenirken deponun tamamen yandığı öğrenildi.

İzmir 11.08.2018, 18:52
İzmir'de korkutan yangın Ulukent'te fabrikada çıkan yangının dumanları gökyüzünü sardı

İzmir'in Menemen ilçesindeki bir plastik fabrikasında çıkan yangın, kontrol altına alındı. Ulukent Sanayi Sitesi'nde faaliyet gösteren plastik boru fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. İş yerinde çalışanlar yangına müdahale ederken durumu itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi. 

Yangına 20 araçla müdahale eden itfaiye ekipleri, yaklaşık bir saat süren çalışmanın sonunda yangını kontrol altına aldı.  Yangına müdahale eden işçilerden Serhat Korkmaz, olayın yol kenarında yanan otların fabrika bahçesine sıçramasından kaynaklandığını öne sürerek, "İtfaiye ekipleri gelinceye kadar arkadaşlarla yangına müdahale ettik. Daha sonra itfaiye ekipleri geldi ve yangına müdahale etti." dedi. 


Yangın nedeniyle fabrikanın bahçesinde bulunan plastik borularda ve depoda hasar oluştu.

Yangın çıkan tesisin Osman Yılmaz’a ait Sertsan Plastik fabrikası olduğu öğrenildi.

Yorumlar (1)
Mehmet Uslu 1 yıl önce
Geçmiş olsun Hasan YILMAZ kardeşim. . Allah daha beterinden korusun...
32°
az bulutlu