İzmir'de kar yağışı Bornova'ya dayandı. Hafta sonu İzmir'de hava durumu nasıl olacak?

İzmir'de son dakika hava durumu... İzmir'de kar yağışı başladı ve kar Bornova'ya dayandı. İzmir'in Ödemiş ilçesinde kar kalınlığı 5 santimetreyi bulurken Karşıyaka'ya bağlı Yamanlar Dağı'nda da kar yağışı başladı. İzmir'da hava durumu nasıl olacak? Detaylar haberimizde...

İzmir'de kar yağışı Bornova'ya dayandı. Hafta sonu İzmir'de hava durumu nasıl olacak?

Kentte hafta sonundan itibaren etkili olan soğuk ve yağışlı hava yüksek kesimlerde kara dönüştü. İzmir'in Bornova ilçesinin kırsal mahallelerinin yanı sıra yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oluyor. İzmir'in Ödemiş ilçesinde kar kalınlığı 5 santimetreyi bulurken Karşıyaka'ya bağlı Yamanlar Dağı'nda da kar yağışı başladı. 

İzmir'in Ödemiş ilçesinde kar yağışı etkili oldu. İlçeye bağlı Bozdağ Mahallesi'nde hafta başından beri ara ara etkili  olan kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı 5 santimetreye ulaştı.

Deniz seviyesinden bin 135 metre yükseklikte bulunan mahallede yerler  karla kaplandı. Sürücüler özellikle yolların yokuş bölümlerinde zorlandı.

İzmir'de hava durumunda hafta sonu benzer hava koşullarının devam etmesi bekleniyor.

ÇOCUKLAR KAR TOPU OYNADI

Kar heyecanı yaşayan bazı çocuklar da kar topu oynadı.

Bozdağ Mahalle Muhtarı Halil Faruk Otçu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mahalleye geçen hafta da kar yağdığını belirterek, hafta sonu yerini  yağmura bırakan karın birkaç gündür ara ara etkili olduğunu belirtti.

Yollarda gerekli tedbirlerin alınması için ilgili kurumlara bilgi  verdiklerini aktaran Otçu, mahallede yaşayan çocukların karın keyfini çıkardığını  ifade etti.

İZMİRLİLER KARIN KEYFİNİ ÇIKARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı uyarıların ardından dün İstanbul’da başlayan kar yağışı bugün İzmir’de de etkili oldu. Etkili olan yağış, Karşıyaka ilçesindeki Yamanlar Dağı bölgesini beyaza bürüdü. Aniden etkili olan yağışla birlikte hava sıcaklığı hissedilir derece düştü. Kar yağışıyla sıcaklık eksik 1’e kadar indi. 

Kar yağışının yağdığını gören ve bölgede yaşayan bazı İzmirlilerde, karın keyfini çıkardı. Kartopu oynayan İzmirliler, uzun yıllar sonra hem karla hasret giderdi, hem şaşırdı. 

İZMİR'DEN KAR MANZARALARI

Yıllardır kar görmediğini ifade eden bir vatandaş, mutlu olduklarını ve yağışla birlikte hemen dışarıya çıktıklarını ve kar topu oynadıklarını söyledi. 

İZMİR'DE 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 00:12
YORUM EKLE