İzmir'de kar alarmı! |Meteoroloji'den uyarı geldi!|İzmir hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika uyarılarını yayınladı.Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun genelinde yağış bekleniyor. Ege Bölgesi hava durumu... İzmir'e kar yağacak mı? İzmir'de hava nasıl olacak? İzmir'in neresine kar yağacak? İzmir hava durumu...

İzmir 07.01.2019, 09:40
İzmir'de kar alarmı! |Meteoroloji'den uyarı geldi!|İzmir hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika uyarılarını yayınladı.Yapılan son değerlendirmelere göre yurdun genelinde yağış bekleniyor. İzmir'e kar yağacak mı? İzmir'de hava nasıl olacak? İzmir'in neresine kar yağacak? İzmir hava durumu... 

İzmir'de hava sıcaklıkları şu anda 3 dereceyi gösteriyor. Bugün en yüksek 8 dereceye kadar çıkacak olan hava sıcaklarının haftanın sonlarına dopru 12-13 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu,nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle kar, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Muğla ve Aydın çevrelerinde yağmur şeklinde görülecek yağışların, Bugün Hakkari ve Şırnak'ın doğusunda, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Tunceli, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır'ın kuzey ve doğusu, Batman, Siirt, Muş'un batısı ile Elazığ'ın kuzey ve doğusunda yoğun kar şeklinde (20-50 cm.) olması bekleniyor.

Kuzey,iç ve doğu kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor. İzmir'in yüksek kesimlerinde ve kuzey ilçelerinde kar yağışı olması bekleniyor. 

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Çok bulutlu, Aydın ve Muğla çevrelerinin hafif yağmurlu, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Denizli çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, -1°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İl genelinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İZMİR °C, 8°C

Çok bulutlu

MANİSA °C, 6°C

Çok bulutlu

MUĞLA °C, 4°C

Çok bulutlu, hafif yağmurlu

İZMİR HAVA DURUMU

Yorumlar (0)