İzmir'de kaldırımdaki köpeğe tekme atan kişi yakalandı

İzmir'in Aliağa ilçesinde kaldırımda yatan köpeğe tekme atan kişi, köpeğin sahibinin şikayetçi olması üzerine gözaltına alındı.

İzmir 18.09.2017, 08:30
İzmir'de kaldırımdaki köpeğe tekme atan kişi yakalandı

Alınan bilgiye göre, Aliağa ilçesinde yaşayan Remzican Akansu, "Mia"  adlı köpeğine tekme atan kişi hakkında polise şikayette bulundu.

Güvenlik kameralarını inceleyen Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü  ekipleri, tekme atan şahsın N.Y. olduğunu belirledi.

Ekipler, N.Y'yi, ikamet ettiği evde gözaltına alınarak emniyete  götürdü.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenilen  N.Y'nin çeşitli suçlardan sabıka kaydının olduğu da bildirildi.

OLAY

Aliağa ilçesinde yaşayan Remzican Akansu, sosyal medya hesabından  paylaştığı güvenlik kamerası görüntüleriyle "Mia" ismini verdiği köpeğinin bir  kişi tarafından tekmeli saldırıya uğraması sonrası kaybolduğunu bildirmiş ve  bulunması için takipçilerinden yardım istemişti. Görüntülerin sosyal medyada  yayınlanmasından bir süre sonra Akansu, köpeğinin bulunduğuna ilişkin duyuru  yapmıştı.

Kaldırımda yatan köpeğe tekme atılma anı bir güvenlik kamerası  tarafından kaydedilmişti. Görüntülerde, karşıdan gelen bir kişinin köpeğe  yaklaşarak tekme attığı, başına darbe alan köpeğin kaçtığı, tekme atan kişinin de  kamera açısından çıktığı yer almıştı.

Öte yandan, polis, köpeğe yapılan saldırıya ilişkin herhangi bir  şikayetin bulunmadığını, ekiplerin görüntülerde yer alan kişiyi tespit etmeye  çalıştığını bildirmişti.

Yorumlar (0)
25°
açık