İzmir'de ilkokul öğrencisini döven öğretmen açığa alındı

İzmir Konak'ta bulunan Kahramanlar Mustafa Öğütveren İlkokulunda 6 yaşındaki öğrenciyi döven öğretmen açığa alındı.

İzmir 04.11.2018, 19:39 04.11.2018, 20:24
İzmir'de ilkokul öğrencisini döven öğretmen açığa alındı

İzmir'de, ilkokul birinci sınıf öğrencisi bir çocuk, iddialara göre ders sırasında yazıları okuyamadığı gerekçesiyle öğretmeni tarafından sopayla kaba etine vurularak dövülmüştü. Ailenin şikayeti üzerine yapılan soruşturma sonrası ilkokul öğrencisini döven öğretmen açığa alındı

İlkokul öğrencisini, ders sırasında yazıları okuyamadığı için döven öğretmen, üzerine atılı suçlamayı kabul etmişti.

"Arkasında sopa izi gördüm"


İzmir Konak ilçesi Kahramanlar Mustafa Öğütveren İlkokulunda 6 yaşında dayak yiyen öğrencinin 25 yaşındaki annesi B.K. de, çocuğunu tüm gün okul çevresinde beklediğini belirterek, "Çocuğumu okulda beklerken ağlayarak teneffüse çıktı. ‘Anne öğretmenim bağırdı’ dedi. O sırada vurduğunu söylemedi. Sonra tekrar sınıfa girdi, bir sonraki teneffüste sendelediğini fark ettim, yine ağlıyordu. Kıyafetini indirdiğimde arkasında sopa izi gördüm. Öğretmeni, oğlum okuyamadığı için sopa ile vurmuş. Çocuğum acıdan ağlıyordu. Öğretmeni ikaz ettiğimde özür dilemedi ama ertesi gün eşimden özür diledi ve vurduğunu kabul etti. Sopa izinin fotoğrafını çektim; ama ertesi gün kızarlık geçtiği için darp raporu alamadık. Başka öğrencilerin de kulağını çekiyormuş, ellerine ve ayaklarına vuruyormuş. ‘Haydar sopam var’ diyormuş" dedi.

"Öğretmen kabul etti"
28 yaşındaki baba G.K. de, öğretmenden şikayetçi olacaklarını söyledi. G.K., şöyle devam etti:
"Akşam işten geldiğimde durumu öğrendim ve büyük bir şok yaşadım. Ertesi gün işe gitmeyip öğretmeni buldum. Yaptığı şeyi kabul etti. Disiplin için bunları yapmış ve pişman olduğunu söyledi. Kendince disiplini 'Haydar' adını verdiği sopası ile veriyormuş. ‘Haydar sopası nedir’ dedim, cevap vermedi. Darp raporu alamadık ama Milli Eğitim Bakanlığına şikayet dilekçesi yazacağım. Bu şiddetin bir cezası olması gerekiyor. Diğer velilerle de konuştuk. Bu öğretmenin 'Haydar' sopasını tüm öğrenciler biliyor ve korkuyor ama hiçbir veli henüz şikayette bulunmamış. Çocuğum okulundan soğumadı ama sınıfa gitmek, o öğretmenle ders yapmak istemiyor. Biz de çocuğumuzu o öğretmenin sınıfına göndermek istemiyoruz. Sınıf değişikliği, okul değişikliği ya da öğretmenin okuldan atılmasını isteyeceğiz." demişti.

Yorumlar (0)
17°
açık