İzmir'de FETÖ operasyonu! Çok sayıda kişi tutuklandı

İzmir'de FETÖ operasyonu kapsamında 7 kişi tutuklandı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yönelik operasyonda 38 kişi gözaltına alınırken, bu isimlerden 7'si tutuklandı. Detayla haberimizde...

İzmir'de FETÖ operasyonu! Çok sayıda kişi tutuklandı

İzmir'de FETÖ operasyonu kapsamında 7 kişi tutuklandı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yönelik operasyonda 38 kişi gözaltına alınırken, bu isimlerden 7'si tutuklandı. 

Soruşturma tamamlandı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen  çalışmalar kapsamında "mahrem imamlarca" ankesör ya da büfeden arandığı  belirlenen 38 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünün ardından şüpheliler adliyeye getirildi.

Cumhuriyet savcılığındaki ifadelerinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk  edilen şüphelilerden 1'i KHK ile ihraç edilmiş eski öğrenci 6'sı muvazzaf 7  şüpheli tutuklandı.

6 şüpheli delil durumuna göre başsavcılıkça serbest bırakılırken, 23  şüpheli adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı, 2 şüphelinin ise  gözaltı süresi teşhis işlemleri için uzatıldı.

Olayın gelişimi

İzmir merkezli 13 ilde 9 Nisan'da FETÖ'nün TSK'deki yapılanmasına  yönelik soruşturmada, muvazzafların da aralarında yer aldığı 41 zanlıdan 38'i  gözaltına alınmıştı.

YORUM EKLE