İzmir'de FETÖ izdivaç sorumlusuna ceza yağdı!

İzmir'de FETÖ izdivaç sorumlusuna ceza yağdı. Fetullahçı Örgütü'nün sözde Karşıyaka eyaleti muhasebecisi ve izdivaç sorumlusu olarak yargılanan sanığa 8 yıl 9 ay, eşine 6 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

İzmir'de FETÖ izdivaç sorumlusuna ceza yağdı!

İzmir'de FETÖ izdivaç sorumlusuna ceza yağdı. Fetullahçı Örgütü'nün sözde Karşıyaka eyaleti muhasebecisi ve izdivaç sorumlusu olarak yargılanan sanığa 8 yıl 9 ay, eşine 6 yıl 8 ay hapis cezası verildi.İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin davada yargılanan çift, 6 yıl 8 ay ile 8 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

İzmir 17. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada tutuklu sanık O. E. ile tutuksuz yargılanan eşi E.E. ve avukatları hazır bulundu.

Savcı, mütalaasında örgütün sözde Karşıyaka eyaletinin genel muhasebecisi O.E.'nin, FETÖ'nün yurt dışındaki mensuplarının masraflarını karşılamak için paralarla işlem yapan, Pakistan ve Zanzibar'a para transferi gerçekleştiren ve örgüt üyelerinin iradelerini hiçe sayarak evlenmeleriyle ilgili karar veren kişi ve "izdivaç" sorumlusu olarak bilindiğini belirtti.  

BERAAT TALEBİNDE BULUNDU

E.E.'ninn de eşi gibi örgütün "izdivaç sorumlusu" olarak faaliyet gösterdiğini kaydeden savcı, iki sanığın da "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan cezalandırılması yönünde görüş bildirdi. 

Haklarındaki suçlamaları kabul etmeyen sanıklar, beraat talebinde bulundu. 

Mahkeme heyeti, "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan O.E'ye 8 yıl 9 ay, eşi E..E.'ye de 6 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

O.E.'nin tutukluluk halinin devamına hükmedildi.

YORUM EKLE