İzmir'de estetik ameliyatında ölüm! Genç kadın kalça büyütme operasyonunda öldü

İzmir'de kalça büyütme estetik ameliyatında gelen ölüm 3 çocuk annesi İngiliz kadının ailesini yıktı... Leah Cambridge adlı 3 çocuk annesi İngiliz kadın İzmir’de özel bir klinikte geçirdiği kalça büyütme operasyonu sonrası hayatını kaybetti. İzmir'de 24 bin lira ödeyerek Kim Kardashian kalçası yaptırmak isteyen kadının eşi, yaşadığı acıyı ünlü İngiliz gazetesine anlattı. Hastanede ameliyat sırasında öldüğü açıklandı. Genç kadının ölüm sebebi araştırılıyor...

İzmir'de estetik ameliyatında ölüm! Genç kadın kalça büyütme operasyonunda öldü

İzmir'de estetik ameliyatında gelen ölüm İngiliz genç kadının ailesini yıktı...

İzmir'de özel bir klinikte gerçekleştridiği kalça büyütme operasyonu sonrası hayatını kaybeden üç çocuk annesi Cambridge, Leeds kentinde güzellik uzmanı olarak çalışıyordu.

The Sun gazetesinde yer alan habere göre, İzmir'de bulunan 'Elite Aftercare Clinic' aslı kozmetik operasyonlar gerçekleştiren bir klinikte 3.000 sterlin (24 bin 600 lira) karşılığında kalça büyütme operasyonu geçiren Cambridge operasyondan kısa bir süre sonra ayatını kaybetti.

Hayatını kaybeden kadının erkek arkadaşı Scott Franks verdiği röportajda, "İki gün öncesine kadar mutluydum, şu an sonsuza kadar kalbi kırık bir adam olarak kalacağım" dedi.

Franks, konu ile ilgili  bir açıklama beklediklerini ve Cambridge'i İngiltere'ye götürmek için uçak ayarlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Karın bölgesinde bulunan yağların alınarak kalçaya enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen operasyonlar konusunda uzmanlar uyarıda bulunuyor.

Uzmanlar, sanılanın aksine bu tip operasyonların risksiz olmadığını ve dikkatli olunması gerektiğini söylüyor.

Cambridge'in ölüm nedeni tam olarak bilinmiyor. Kesin ölüm nedeni henüz açıklanmadı.

İngiliz Leah Cambridge, kalça estetiği ameliyatı için İzmir'e geldi. Opr. Dr. A.Ü. tarafından 26 Ağustos Pazar günü özel hastanede ameliyat edilen Cambridge, daha sonra gelişen komplikasyonların ardından pazartesi günü yaşamını yitirdi. İngiliz kadının hangi komplikasyonlar nedeniyle hayatını kaybettiği açıklanmadı. Yetkililer, Cambridge'e ameliyatın risklerinin bildirildiğini ve bu konuda muvafakatname imzalandığını belirtti.

Yakınları, şikayetçi olmazken, Leah Cambridge'in otopsi yapılmayan cansız bedeni, İngiltere'ye gönderildi.

SALNUR: ESTETİK AMELİYATI SIRASINDA CAN VERMİŞ
İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, yaptığı açıklamada, Leah Cambridge'in 2 gün önce özel bir hastanede estetik amaçlı kalça operasyonuna alındığı ve ameliyat sırasında yaşamını kaybettiği bilgisini aldıklarını belirtti. 

Genç yaşta bir hastanın estetik amaçlı operasyonda hayatını yitirmesinden büyük üzüntü duyduklarını dile getiren Salnur, Cambridge'in ailesine başsağlığı diledi.

Salnur, konuyu araştıracaklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Tıbben gerekenler yapıldı mı yapılmadı mı bakacağız. Araştırma başlatacağız, gerekirse soruşturma açacağız. Tıbben bir eksikliğin olup olmadığını hastane yönetimi de araştırıyor. Hem yönetimle hem de hekimle görüşeceğiz. Hekim de hastane de böyle bir aksiliğin olmasını istemez. Üzüntü duyuyoruz. Konuyu araştıracağız ve gerekeni yapacağız."

Salnur, cenaze ile ilgili bilgiyi hastaneden aldıktan sonra açıklama yapacaklarını bildirdi. 

İki gün önce estetik amaçlı operasyon sırasında İngiliz hastanın öldüğü bilgisini doğrulayan özel hastanenin yetkilileri, ameliyat sırasında komplikasyon oluştuğunu öğrendiklerini, bu tür ameliyatlarda komplikasyon riskinin binde 2-5 olduğunu aktardı.

Hastane yetkilileri, kesin bilgi için doktorun açıklamasını beklediklerini, bunu da kamuoyu ile paylaşacaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 16:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeki
Zeki - 5 ay Önce

Para her şey artık sonu yok