İzmir'de DEAŞ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

İzmir'de DEAŞ'a operasyon düzenlendi. Terör örgütüne eleman kazandırmakla suçlanan 8 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre baskında DEAŞ'ı simgeleyen eşya ve yasaklı kitap ele geçirildi. Detaylar haberimizde...

İzmir 13.03.2019, 08:17
İzmir'de DEAŞ operasyonu! Çok sayıda gözaltı var

İzmir'de DEAŞ'a operasyon düzenlendi. Terör örgütüne eleman kazandırmakla suçlanan 8 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre baskında DEAŞ'ı simgeleyen eşya ve yasaklı kitap ele geçirildi. 

8 gözaltı

Edinilen bilgiye göre, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, terör örgütü DEAŞ adına faaliyet gösteren bazı kişilerin örgüte eleman kazandırdıklarının tespiti üzerine 8 şüpheli hakkında yakalama kararı çıktı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin sabah kent merkezi ve Aliağa ilçesinde düzenlediği operasyonda 8 zanlı kıskıvrak yakalandı.

Şüphelilerin ikametlerinde ve örgüte paralel faaliyet gösterdiği tespit edilen bir kitap evinde yapılan aramalarda, toplatma kararı bulunan çok sayıda yasak yayın ile terör örgütünü simgeleyen amblem bulunan bez parçası ele geçirildi. Dijital verilere incelenmek üzere el konuldu.

Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler emniyete götürüldü.

Yorumlar (0)