İzmir'de 'Bylock' Operasyonu

İZMİR'de Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, aralarında emekli asker, polis ve bazı kurumların çalışanlarının da bulunduğu 11 kişi, 'ByLock' adlı kriptolu mesajlaşma programını kullanıp örgüte eleman temin ettikleri gerekçesiyle...

İzmir 03.11.2016, 10:36
İzmir'de 'Bylock' Operasyonu

İZMİR'de Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, aralarında emekli asker, polis ve bazı kurumların çalışanlarının da bulunduğu 11 kişi, 'ByLock' adlı kriptolu mesajlaşma programını kullanıp örgüte eleman temin ettikleri gerekçesiyle gözaltına alındı.


İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturmasında, 20 kişi hakkında, 'ByLock' adlı şifreli mesajlaşma programını kullanıp örgüte eleman temin ettikleri gerekçesiyle gözaltı kararı verildi. İzmir Emniyet Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sabah çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda, aralarında emekli asker, polis ve bazı kurumların çalışanlarının da bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı, 2 kişinin yurtdışına kaçtığı belirlendi. Ayrıca arama yapılan evlerde, örgütsel doküman ile dijital materyaller bulundu. Soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Yorumlar (0)
24°
açık