İzmir'de 5 lira bağışla askıda peynir

İZMİR'de ihtiyaç sahipleri için gerçekleştirilen askıda ekmek kampanyasından sonra şimdi de askıda peynir kampanyası başlatıldı. Kemeraltı'ndaki bir işletmeden alışveriş yapanlar, 5 lira bedelle ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere peynir alabiliyor. 

İzmir'de 5 lira bağışla askıda peynir

İzmir'de bir ekmek fırını tarafından başlatılan ve binlerce ekmeğin dağıtıldığı askıda ekmek kampanyasından sonra ihtiyaç sahiplerine yönelik askıda peynir kampanyası düzenlendi.

Tarihi Kemaraltı Çarşısı'nda bulunan Kestane Pazarı'nda kampanyayı başlatan Ankara Gıda Pazarı'nın sahibi Murat Özkan, zor şartlarda yaşam mücadelesi veren yoksul insanlara destek vermeyi amaçladıklarını söyledi. Kampanyayla ilgili bilgi veren Murat Özkan, "Müşterilerimiz ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere 5 lira bağış yapıyor. Biz de bu bedel karşılığında fiş keserek askıya asıyoruz. İhtiyaç sahipleri gelip askıdaki fiş karşılığında peynirini alıyor. İzmir'de son dönemde artan göç ve mültecilerle birlikte ihtiyaç sahibi yoksul insan sayısı arttı. Bu kampanya ile bir nebze olsun yaşam mücadelelerine destek olmak istedik. Hayırseverlerin katkılarını bekliyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2016, 20:56
YORUM EKLE