İzmir'de 1 Mayıs İşçi Bayramı programı belli oldu! Her yıl gibi bu yıl da Gündoğdu Meydanı'nda kutlanacak!

“Krize, İşsizliğe, Güvencesizliğe Son. İş, Adalet, Özgürlük ve Demokrasi için Gündoğdu Meydanı’nda buluşalım” sloganıyla çağrı yapılan 1 Mayıs İşçi Bayramı bu yıl da her yıl olduğu gibi İzmir Gündoğdu Meydanı'nda kutlanacak.

İzmir 20.04.2019, 14:58 20.04.2019, 15:16
İzmir'de 1 Mayıs İşçi Bayramı programı belli oldu! Her yıl gibi bu yıl da Gündoğdu Meydanı'nda kutlanacak!

İzmir'de 1 Mayıs mitingleri için gelenekselleşmiş Gündoğdu Meydanı bu yıl da mitingin gerçekleştirileceği alan olarak belirlendi. 

Krize Son, İşsizliğe Son Mesajları

“Krize, İşsizliğe, Güvencesizliğe Son. İş, Adalet, Özgürlük ve Demokrasi için Gündoğdu Meydanı’nda buluşalım” sloganıyla çağrısı yapılan mitingin başlangıç saati 14.00 olarak belirlendi. 

Tertip komitesinin yaptığı açıklamada “Siyasi iktidarın her türlü baskı politikalarının uygulandığı, çöken emek düşmanı ekonomi politikalarıyla birlikte giderek ağırlaşan krizin faturasının emekçilere kesildiği, kıdem tazminatı hakkının gasp edilmek istendiği, halk iradesinin ayaklar altına alındığı, on binlerce kamu çalışanının işinden, aşından edildiği, yasa tanımazlığın doruk noktaya eriştiği, işçi cinayetlerinin rutin hale geldiği, sömürünün her türlüsünün normalleştirildiği, doğa talanının ülkeyi yaşanmaz kılma yolunda ilerlediği, kadına yönelik şiddetin doruğa çıktığı günlerden geçerken, 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nü karşılamaya hazırlanıyoruz” denildi.

Yorumlar (0)
22°
açık