İzmir, Çiğli Belediyesi'nde sözleşmesi feshedilen personeller grev yaptı!

İzmir, Çiğli Belediyesi'nde eski Başkan Hasan Arslan döneminde işe alınıp, şu anda sözleşmesi feshedilen 23 çalışan grev yaptı. Detaylar haberimizde...

İzmir 29.04.2019, 12:25
İzmir, Çiğli Belediyesi'nde sözleşmesi feshedilen personeller grev yaptı!

Çiğli Belediyesi’nde önceki Başkan Hasan Arslan döneminde işe alınan 23 personelin sözleşmesi feshedildi. 7 tanesi Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Genel-İş Sendikasında örgütlü olan işçiler yaşanan gelişme karşısında reeks gösterdi.

'İŞİMİZİ GERİ İSTİYORUZ'

Haftanın ilk günü ve saatleri itibariyle yapılması gerekenleri yapmayarak iş yavaşlatan personel için belediyede bir zirve düzenlendi. Sendika temsilcileri ve belediye yetkilileri yaşanan grevi bitirmek için kolları sıvadı. Ayrıca sabahın erken saatlerinde belediye binasının önünde toplanan bazı işçiler, ‘İşimizi geri istiyoruz’ pankartları astı. 

ESKİ BAŞKAN ARSLAN'DAN AÇIKLAMA

Çiğli Belediyesi eski Başkanı Hasan Arslan konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Arslan, “Biz 2 tane belediye tesisi açtık, oraya 90 kişi aldık. Onlar çalışıyordu, ben Metin Solak’ın belediye başkanlığından ayrılmadan önce 80 işçiyi bile işten çıkarmamıştım. Şimdi emek ve ekmek üzerinden tatsız bir durum yaşanıyor. Sendika işçi kıyımına ‘dur’ demelidir. Bizim işe aldığımız ve sözleşmeli personel yaptığımız teknik görevlilerin de sözleşmeleri feshedilmeye başlandı. Sayının artacağı konuşuluyor, bu da bizi üzüyor” dedi. 

Yorumlar (0)
23°
açık