İzmir Buca'ya eğitim ve araştırma hastanesi geliyor!

İzmir Buca'ya eğitim ve araştırma hastanesi geliyor. AK Parti Buca İlçe Başkanı Mustafa Arslan, yılda yaklaşık 1 Milyon 200 Bin hastanın bakıldığı Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’ne çağ atlatacak bir girişim başlattı.

İzmir Buca'ya eğitim ve araştırma hastanesi geliyor!

İzmir Buca'ya eğitim ve araştırma hastanesi geliyor. AK Parti Buca İlçe Başkanı Mustafa Arslan, yılda yaklaşık 1 Milyon 200 Bin hastanın bakıldığı Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’ne çağ atlatacak bir girişim başlattı.

 Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi ile Arslan Demokrasi Üniversitesi iş birliğinde Seyfi Demirsoy devlet Hastanesi'nin eğitim ve araştırma hastanesi olabilmesi için Ankara ile temaslara başlandı. 

510 YATAKLI YENİ BİR HASTANE

Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper ve Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Esra Duğral ile ilk toplantıyı gerçekleştiren Arslan, ilk etapta hastanenin acil servisini yenileme ve modernize etmek için çalışmalara başladıklarını ve yeni acil servisin projesinin tamamlandığını belirtti. Arslan, “Şimdi Bucamıza ve hemşerilerimize çok daha büyük fayda sağlayacak bir projemiz var. Seyfi Demirsoy Hastanesi’nin çok büyük bir alanı var ancak bundan önce burası sit olarak bilindiği için kimse bir şey yapamamış. Alanın içerisinde Bucamızın tarihine ışık tutan Forbes Köşkü var bu yüzden bu alan tüm olarak sit gösterilmiş. Biz 136 bin metrekarelik bu devasa alanın tamamen sit olamayacağını öngörerek 1 seneden fazla bir süre tüm kapıları çaldık. Günde en az 5000 hastanın geldiği hastanemizi büyütebilmek en önemli görevlerimizden biri oldu.  Bu kapsamda yaptığımız çalışmalar neticesinde, koruma alanının Forbes Köşkü’nü içine alarak 11 Bin metrekareye düşebildiğini ve 125 Bin metrekarelik alanda yeni bir bina inşa edilebileceğini gördük. Şimdi Bu alana 510 yataklı yeni bir hastane yaparak içinde ameliyathanelerin ve gerekli teçhizatların bulunacağı 2 ayrı binada değerli profesörlerimizin, hocalarımızın çalışabileceği bir eğitim ve araştırma hastanesi kurmak için yeniden çalışmalara başladık. Bu kapsamda Demokrasi Üniversitesi’nin ve hastane yönetimimizin bizimle aynı heyecanı paylaşması oldukça gurur verici eminim en kısa sürede Bucamıza büyük katkı sağlayacak bu önemli projemizi hayata geçireceğiz” dedi.

YENİ VE MODERN BİR BİNA

Hastanede incelemelerde bulunan Rektör Tunçsiper, İlçe Başkanı Arslan’ın bu çabalarının sadece Buca için değil aynı zamanda İzmir için de çok önemli olduğunu vurgulayarak hastaneyi çok beğendiğini yapılacak yeni ve modern bir binayla Seyfi Demirsoy’un eğitim ve araştırma hastanesi olması aynı zamanda “Afili” hastane olarak tabir edilen grupta yer alması için tüm güçleriyle çalışacaklarını söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 21:17
YORUM EKLE