İzmir Beydağ'da yemek zehirlenmesi! Mazbata yemeği hastanede bitti

İzmir'de mazbata yemeği hastanelik etti. Beydağ ilçesinin yeni Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar'ın mazbatasını aldıktan sonra ilçe halkına verdiği yemek sonrası zehirledikleri şüphesiyle 71 kişi hastaneye nakledildi. Detaylar haberimizde...

İzmir 13.04.2019, 09:08
İzmir Beydağ'da yemek zehirlenmesi! Mazbata yemeği hastanede bitti

İzmir'de mazbata yemeği hastanelik etti. Beydağ ilçesinin yeni Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar'ın mazbatasını aldıktan sonra ilçe halkına verdiği yemek sonrası zehirledikleri şüphesiyle 71 kişi hastaneye nakledildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Ödemiş İlçe Sağlık Müdürü Ahmet Kipici, "Durumu ciddi olan herhangi bir hastamız şu anda yok" ifadelerini kullandı.

71 kişi hastanelik oldu

İzmir'in Beydağ ilçesinde seçimi kazanan Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar'ın mazbatasını aldıktan sonra vatandaşlar için verdiği yemeği yedikten sonra fenalaşan 71 kişi gıda zehirlenmesi şüphesiyle kaldırıldıkları hastanelerde tedavi altına alındı.

Yeni başkan yemek organize etti

Alınan bilgiye göre, 31 Mart seçimlerinde Beydağ Belediye Başkanı seçilen Feridun Yılmazlar, İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını aldıktan sonra, görevi eski başkan Vasfi Şentürk'ten devralarak teşekkür yemeği organize etti.

Yemek sonrası herkes fenalaştı

Kent meydanında ikram edilen tavuk, pilav ve ayrandan oluşan menüyü yiyen, aralarında kadın ve çocukların da olduğu 71 kişi akşam saatlerinde fenalaştı.

Vatandaşlar bulantı, kusma ve halsizlik şikayetleriyle Beydağ, Ödemiş ve Tire Devlet hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Ödemiş İlçe Sağlık Müdürü Ahmet Kipici yaptığı açıklamada, belediye önünde dağıtılan yemeğe katılan 71 kişinin gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere resmi başvuru yaptıklarını bildirdi.

Kipici, "Hastalardan 14'ünün servislere yatışları yapılmış durumdadır. Konuyla ilgili İlçe Tarım Müdürlüğümüzle birlikte gerekli incelemeler yapılmaktadır. Ödemiş Devlet Hastanesine 26 başvuru, olayın meydana geldiği Beydağ ilçemizde 43 başvuru, Tire hastanemizde de 2 hasta başvurusu oldu. Durumu ciddi olan herhangi bir hastamız şu anda yok. Gerekli müdahale yapılmaktadır." şeklinde konuştu.

Ödemiş Kaymakamlığınca da yemeklerden numuneler alındığı ve olayla ilgili inceleme başlatıldığı bildirildi.

Yorumlar (0)