İzmir Bayraklı'da çocukluk arkadaşını şarj kablosu yüzünden öldürdü

İzmir Bayraklı'da tartıştığı çocukluk arkadaşını bıçaklayarak öldüren U.B.; emniyetteki ifadesinde, kavganın şarj kablosu yüzünden çıktığını dile getirdi.

İzmir 17.09.2017, 15:57
İzmir Bayraklı'da çocukluk arkadaşını şarj kablosu yüzünden öldürdü

İzmir'in Bayraklı ilçesi 7654 sokakta meydana gelen olayda, Ömer Özdoğan (32) ile çocukluk arkadaşı olduğu iddia edilen U.B. tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Olayın hemen ardından Bayraklı İlçe Emniyet Müdürü Volkan Kaya'ya bağlı asayiş ekipleri U.B. 'yi kıskıvrak yakaladı. İlk ifadesi Yamanlar Karakolunda alınan zanlı U.B., çocukluk arkadaşı olduklarını söylediği Ömer Özdoğan ile gece 00.00 sıralarında evlerinin yakınında alkol almaya başladıklarını, saat 03.00 sıralarında ayrıldıklarını ve sırada cep telefonunun şarj aletini Ömer Özdoğan'ın aracında unuttuğunu söyledi.

Evdeki ekmek bıçağını alarak...

Ömer Özdoğan ile bu zamana herhangi bir tartışma yaşamadıklarını da söyleyen zanlı U.B. ifadesinde, Ömer Özdoğan'ı arayarak şarj aletini istediğini ancak küfürle karşılık aldığını kendisinin de küfürle karşılık verdiğini savundu. Ömer Özdoğan'ın kendisine “Eve geliyorum” diyerek telefonu kapattığını, evinin önüne gelerek kapıyı çaldığını ve küfür ettiğini iddia eden U.B., evdeki ekmek bıçağını alarak kapıya çıktığını ve Ömer Özdoğan'ın kendisine yumruk atarak saldırması üzerine ekmek bıçağı ile sol koltuk altına 1 kez bıçak ile vurduğunu söyledi. Çocukluk arkadaşı Ömer Özdoğan'ın yaralandığını görünce 112'yi aradığını ifade eden U.B. olayda başka bir neden olmadığını savundu.

Cinayetin hemen ardından yakalanan U.B., Cinayet Bürodaki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilecek.

Yorumlar (0)
28°
açık